Õppemajand

Aianduskooli õppekasvuhoones (Aianduse 6/1, Räpina) õppemajandi toodangu müük E-R 8-16.

Meil müügil

ÕPPEMAJANDI KOOSSEIS, KONTAKTID

Tea Juhani õppemajandi juht, tel 5689 4690

Maiken Meensalu puukooli aednik, praktikajuhendaja, tel 524 8301

Esta Ruus katmikala aednik, praktikajuhendaja

Ille Rämmer pargiaednik, praktikajuhendaja

Krista Tepaskind aednik, praktikajuhendaja

Ly Veeremaa aednik

Räpina Aianduskooli õppemajand on praktikabaas ja on kooli struktuuris osakonna staatuses. Õppemajandi haldusalasse kuuluvad: avamaa tootmispõllud, kollektsioonaiad, õppekasvuhoone, Sillapää mõisapark ja haljasalad. Kokku maad 35,07 ha, mis jaguneb maakasutuse alusel järgmiselt:

–          park, haljasalad, lillekollektsioonid 17 ha;

–          tootmispõllud, kõrreliste rohumaa, kollektsioonid ja istandikud 17,07 ha;

–          muu maa (tehnika hooldusala ja materjalide hoiustamine) 1 ha.

Õppemajandil on kasutada kaasaegne haljastus-, aia- ja põllumajandustehnika. Õppemajandi tootmispõldudel kasvatakse köögivilja ja marjakultuure; paljundatakse viljapuude, marjapõõsaste ning ilupuude- ja põõsaste istikuid. Õppekasvuhoones kasvatatakse aastaringselt lille- ja maitsetaimi ning hooajaliselt köögivilju ja maitsetaimi.