Õppemajand

NB! Alates oktoobri algusest saab Õppemajandist osta ploomi ja kirsiistikuid ning marjapõõsaid. Jälgige reklaami. Kahjuks ei müü me sel sügisel õuna- ja pirnipuude istikuid! 

Viljapuu-bakterpõletiku leiust teavitamine

Aianduskooli õppemajandi puukoolist on 2019. a septembri lõpu seisuga leitud õunapuude kloonaluste realt positiivne viljapuu-bakterpõletiku (Erwinia amylovora) leid. Puukooli väljadelt võetud teistest proovidest taimehaigust leitud pole, samuti pole viljapuu-bakterpõletiku nakatumist olnud varasematel aastatel.  Igal aastal võetakse regulaarselt proovid viljapuu bakterpõletiku määramiseks, lisaks viiakse läbi taimede visuaalne kontroll kolm korda vegetatsiooniperioodi jooksul.

Klientidele saame kinnitada, et 2019. aasta sügisperioodil ei ole puukoolist turustatud õuna- ega pirnipuid. Seega pole kliendid saanud meilt osta haiguskahtlusega taimi.

Bakterpõletiku leiust ja Põllumajandusameti ettekirjutusest tulenevalt oleme otsustanud peatada õuna- ja pirnipuude istikute müügi kaheks aastaks. Vabandame klientide ees! Kohtumiseni aastal 2021!

 

 

Urmas Roht,

õppemajandi juht

 

Haiguskahtluse korral palume ühendust võtta Aianduskooli õppemajandiga (urmas.roht@aianduskool.ee), soovitavalt koos fotomaterjaliga haigestunud taimedest. Vältimaks haigustekitajate levikut, ostab aianduskool tagasi 2019. aasta kevadperioodil müüdud haiguskahtlusega istikud. Tagasiostmine toimub ainult eelneva kokkuleppe ja taime ostu tõendava taimepassi alusel!

Lisateavet viljapuu-bakterpõletiku kohta saab Põllumajandusameti kodulehelt.

 

Räpina Aianduskooli õppemajand on praktikabaas ja on kooli struktuuris osakonna staatuses. Õppemajandi haldusalasse kuuluvad: avamaa tootmispõllud, kollektsioonaiad, õppekasvuhoone, Sillapää mõisapark ja haljasalad. Kokku maad 35,07 ha, mis jaguneb maakasutuse alusel järgmiselt:

–          park, haljasalad, lillekollektsioonid 17 ha;

–          tootmispõllud, kõrreliste rohumaa, kollektsioonid ja istandikud 17,07 ha;

–          muu maa (tehnika hooldusala ja materjalide hoiustamine) 1 ha.

Õppemajandil on kasutada kaasaegne haljastus-, aia- ja põllumajandustehnika. Õppemajandi tootmispõldudel kasvatakse köögivilja ja marjakultuure; paljundatakse viljapuude, marjapõõsaste ning ilupuude- ja põõsaste istikuid. Õppekasvuhoones kasvatatakse aastaringselt lille- ja maitsetaimi ning hooajaliselt köögivilju ja maitsetaimi.

 

ÕPPEMAJANDI KOOSSEIS, KONTAKTID JA LISAINFO:

Urmas Roht õppemajandi juht, tel 5689 4690

Maiken Meensalu aednik, praktikajuhendaja, tel 5248301

Esta Ruus katmikala aednik, praktikajuhendaja

Ille Rämmer pargiaednik, praktikajuhendaja

Krista Tepaskind aednik, praktikajuhendaja

Ly Veeremaa, aednik