Räpina Aianduskool 100

Aitäh Sulle, et tulid 8. juunil aianduskooli uuele sajandile hoogu sisse andma! Oli ülev ja rõõmus kohtumine, millest saadud energiat jätkub veel pikaks ajaks..

Vaata sündmuse pildigaleriid

100. aastapäeva aktuse video
Aianduskooli laul
Ma laulan Räpinast

Juubeliks valminud raamatuid on võimalik osta tööpäeviti aianduskoolist ruumist 237 (õppesekretär).

• Juubelikogumik “Sada sammu”. Koostaja Koidula Rauk. 511 lk, lõpus vilistlaste nimekirjad. Hind 40€.
  • Keskkonnakaitse 30. Fotoraamat. Koostaja Arvi Lepisk. 80 lk. Hind 15€.
  • Taskuteatmik “Sada taime, keda võiks aias kasvatada”. Koostaja Andres Vaasa. 100 lk. Hind 10€.

Juubelisündmuste koordinaator: Meelike Kruusamäe, meelike.kruusamäe@aianduskool.ee.

Juubeliaasta sündmused

HortiChallenge 2024

100 kingitust aianduskoolile

Juubeliraamat “Sada sammu”

Külvaja leidis legendi

Räpina Aianduskooli faktid

Eesti vanimal aiandusalast haridust pakkuval kutseõppeasutusel, Räpina Aianduskoolil, täitub 2024. aastal 100. tegevusaasta.

Algus 1924

Räpina Reaalgümnaasium nimetati ümber 1. augustil 1924 Võru maakonna Räpina avalikuks ühis-põllumajandusgümnaasiumiks.

17 nime

Tegutsemisaja jooksul on kool kandnud 17 erinevat nime.

5 eriala

2024. aastal saab aianduskoolis õppida 5 eriala: aednik, florist, keskkonnakaitse, maastikuehitaja ja tekstiilkäsitööline.

2 õppepaika

Koolil on kaks tegevuspaika: peamine õppepaik Räpinas ning Maarja külas tegutsev õpperühm erivajadustega õppijatele.

35,07ha

Aianduskooli territooriumi hulka kuulub Sillapää lossi park, haljasalad, lillekollektsioonid, istandikud, tootmismaa.

752 õpilast

2024. aasta kevadel õpib aianduskoolis 125 õpilast statsionaarses õppes ning 627 mittestatsionaarses õppes.

9200+ vilistlast

100 aasta jooksul on Räpinas looduslähedase hariduse omandanud rohkem kui 9200 õppijat.

ET