Praktika

PRAKTIKA – õppekava osa, mille ajal õpilane täidab töökeskkonnas juhendaja juhendamisel kindlate õpieesmärkidega töö- ja õppeülesandeid. Praktika sooritamise käigus kinnistab õpilane teoreetilisi teadmisi ja täiendab praktilisi oskusi ning kujundab hoiakuid. Praktika võib toimuda nii Eesti kui välismaa ettevõtetes. Praktika maht ja ajakava kursuste lõikes on kindlaks määratud kooli õppekavaga ja kajastub õppetöögraafikus.

Kooli praktikakorralduse põhimõtted ja praktika korraldamisega seotud osapoolte ülesanded sätestab praktikakorralduse eeskiri.   Praktikakorralduse eeskiri

Iseseisev praktika – õpetaja juhendamisel kindlate õpieesmärkidega tehtav töö. Iseseisev praktika toimub õpilase poolt valitud kohas. Iseseisva praktika maht ja ajakava on kindlaks määratud direktori käskkirjaga. Iseseisva praktika sooritavad mittestatsionaarses õppes õppivad õpilased.
Mittestatsionaarse õppe õpilase iseseisva praktika maht ja ajakava

Ettevõttesse praktikale minekuks sõlmitakse kolmepoolne leping õpilase, kooli ja ettevõtte vahel. Praktikaleping vormistatakse üldjuhul 2 nädalat enne praktikaperioodi algust.
Praktikal olles vormistab õpilane nõuetekohase praktikaaruande (sisaldab ka praktikapäevikut). Päevikut peetakse iga praktikapäeva kohta. Praktikaaruande allkirjastab ka ettevõttepoolne juhendaja. Praktikaperioodi lõppedes kirjutab praktika juhendaja hinnangu praktikandi kohta.
Praktikaleping (doc)
Praktikandi individuaalne praktikakava (doc)

PRAKTIKAINFOSÜSTEEM
Koolis on kasutusel veebipõhine praktikainfosüsteem.  Praktikaaruande ja praktikapäeviku täidab õpilane praktika sooritamise jooksul praktikainfosüsteemis.
Praktikabaasi infosüsteemi kasutusjuhend õpilasele
Praktikabaasi infosüsteemi kasutusjuhend ettevõttele

Ettevõttepraktika ja praktikainfosüsteemiga seotud küsimuste korral abistab kooli praktikakorraldaja Kadi Koosapoeg  (ruum 303; tel. 5333 4820; kadi.koosapoeg@aianduskool.ee).

PRAKTIKA, sh ISESEISVA PRAKTIKA KORRALDUS JA JUHENDID MITTESTATSIONAARSELE ÕPPELE

AIANDUSE eriala praktika, sh iseseisva praktika korraldus
Iseseisva praktika ülesanne

Puuviljandus
Dendroloogia
Avamaaköögiviljandus
Katmikköögiviljandus
Avamaalillekasvatus
Katmiklillekasvatus
Roosikasvatus

* * *

MAASTIKUEHITUSE eriala praktika, sh iseseisva praktika korraldus 2016 õa kursustele ME16-42-M1, ME16-42-M2

• muru rajamine ja hooldamine
• istutusalade rajamine ja hooldamine
• sillutiste paigaldamine ja hooldamine
• puidust rajatiste ehitamine ja hooldamine
• müüride ehitamine ja hooldamine.

Maastikuehituse eriala praktika, sh iseseisva praktika korraldus 2015 õa kursustele ME15-42-M1, ME15-42-M2
• muru rajamine ja hooldamine
• istutusalade rajamine ja hooldamine
• sillutiste paigaldamine ja hooldamine