Sõbraprojekt 2024 koolidele ja lasteaedadele

Sõbraprojekti “100 kingitust aianduskoolile” on käivitunud. Projekti tegevused toimuvad 14. veebruarist kuni 14. märtsini. Tänavuses sõbraprojektis on osalemas 104 õpilasgruppi üle Eesti. Meil on palju sõpru!!!

Oleme loonud projekti oma veebilehe, kus avaldame pärast 14. märtsi kõik meile tehtud kingitused. Lehel oleme avaldanud ka valitud teemade kaupa kõik osalevad grupid ning mõned juhtnöörid, kuidas kingitust teha.

Aianduskooli tavapärane taimekasvatusprojekt on saanud kooli juubeliaasta puhul teistsuguse kontseptsiooni. Seekordse projekti raames kutsusime õpilasgruppe tegema aianduskooli sünnipäevakingitusi, mis jäävad tegijatele endale. Kingituse sisu ja vorm jäävad tegijate otsustada. Tegemist võib olla nt loovtöö, õppematerjali koostamise, teadusprojekti läbiviimisega, koolikeskkonna looduslähedasemaks muutmise vms. Tingimuseks on, et kingitus on seotud meie kooli ühe erialaga ning valminud tulemus on salvestatud pildina, videona või helifailina.

Valminud kingituste hulgast selgitame rahvahääletuse teel välja 6 kõige suuremat lemmikut, mille tegijad saavad auhinnaks aianduskooli loodusharidusprogrammi. Lisaks loosime kõikide osalejate vahel välja aianduskooli toodangut ja toetajate meeneid.

Teade avaldatud 14.02.2024