RKT Konteineraianduse kavandamise ja projekteerimise metoodikad ja rajamise tehnoloogilised võtted 20.sept 2012(tasuta)

NB: Kursus täitunud. Taotlusi vastu ei võeta.

Õppeasutus: Räpina Aianduskool

TÄISKASVANUTE ESF VAHENDITEST RAHASTATAVA TÖÖALASE KOOLITUSE ÕPPEKAVA LÜHIANDMED

Õppekava nimetus:Konteineraianduse kavandamise ja projekteerimise

metoodikad ja rajamise tehnoloogilised võtted

Õppekava kinnitamise kuupäev ja käskkirja nr.: 30.05.2012 kk. nr. 1-6/94

Õppekavarühm: Aiandus

Õppekeel: eesti keel

Koht: Tallinn ( Tallinna Ehituskool), Raadiku 10

Aeg: 20.september  2012 kell 13.00

Koolituspäevad: N,20.sept; L,22.sept; L,6.okt.; N,18.okt.; L,20.okt.; L,3.nov.; N,15-L,17.nov.; R,30.nov.; L,1.dets. 2012

NB: neljapäevaste koolituste toimumisaeg 13.00-17.50; reedeste koolituspäevade toimumisaeg 9.00-15.30, laupäevaste koolituspäevade toimumisaeg 9.00-16.10

Koolituse kogu maht ak. tundides (45 min.):

80 h sügisel

s.h. – auditoorse töö maht tundides

64h

– praktilise töö maht tundides

16 h

– iseseisva töö maht tundides

0

Õppekava koostamise alus:Aianduserialade riiklikud õppekavad, Räpina Aianduskooli aianduse

eriala õppekava

Kursuse läbiviimiseks vajalike sertifikaatide/litsentside olemasolu: X

Eesmärk: Kursuse lõpetanu on oskustega iseseisev konteineraianduse kavandaja, rajaja ja hooldaja. Konteineraiandus täienduskoolitusena lisab aedniku teadmistele ja oskustele lisaväärtust. Kursuse läbinu oskab:

– kavandada konteineraia vastavalt asukohale ja ruumilisele situatsioonile

– vormistada konteineraia paberkandjal objektiivses mõõtkavas

– markeerida kavandatud aia loodusesse kasutades mõõdistamise viise

– valida parima substraadi istutatavatele konteinertaimedele

– rajada ning hooldada konteineraeda kasutades innovaatilisi vahendeid ja materjale (talvekatted ja nende kasutamine)

Sihtrühm ja selle kirjeldus : Kursuse sihtgrupiks on aednikud, haljastajad, FIE-d, haljastusettevõtete töötajad, kelle tööülesannete hulka kuulub konteineraedade hooldamine või kes soovivad rajada konteineraia ning pakkuda konteineraiandusega seonduvaid teenuseid (konteineraia kujundamist, rajamist, hooldamist).

Osavõtjate arv: 20

Nõuded õpingute alustamiseks:

Sihtgruppi kuulumine.

Töötamine aianduse valdkonnas

Õppekava struktuur

Struktuur: Õppekava kohaselt on kursuse kogumaht 80 kontakttundi , mis koosneb 64 auditoorse töö tunnist ja 16 praktilise töö tunnist

Õppekava läbimisel käsitletakse auditoorses ja praktilises õppes alljärgnevaid teemasid:

1. Auditoorse töö teemad 64 tundi

1. Konteineraiandus meil ja mujal. Konteineraedade kavandamise alused ja kasutamise põhimõtted. 8 tundi

2. Värvusõpetus ja kompositsiooni kunstilised põhimõtted konteineraedade kavandamisel. 8 tundi

3. Konteineraedade kujundamise põhietapid ja vormistamine plaanimaterjalil. 4 tundi

4. Konteineraeda sobivad suvikud ja nende botaanilised ja bioloogilised iseärasused 8 tundi.

5. Konteineraeda sobivad madalakasvulised ja kõrgekasvulised püsikud, sh dekoratiivkõrrelised, nende botaanilised ja bioloogilised iseärasused 8 tundi.

1. Konteineraeda sobivad maitse-ja ravimtaimed; botaanilised ja bioloogilised iseärasused 4 tundi.

2. Konteineraia tarbetaimed, marjapõõsad ja viljapuud 4 tundi.

3. Konteineraeda sobivad okas- ja lehtpuud ning –põõsad 8 tundi.

4. Taimekompositsioon konteineraia loomisel 4 tundi.

5. Konteineraia substraadid ja väetamine 4 tundi.

6. Konteinertaimede hooldamine (sh. taimekaitse ja talvekatted) 4 tundi.

2. Praktiline töö 16 tundi

• Konteineraia kavandamine ja vormistamine plaanimaterjalil (olemasoleva olukorra kirjeldamine ja hindamine; märkimine plaanimaterjalil, tingmärgid, mõõtkava, kirjanurk) 8 tundi

• Konteineraia praktiline rajamine: konteinertaimede valik, istutamine, kastmine, väetamine; ja hooldamine 8 tundi

Nõuded õpingute lõpetamiseks :

• Osalemine vähemalt 80 % ulatuses.

• Kõikide praktiliste tööde nõuetekohane sooritamine.

• Testi sooritamine

Hindamine on arvestuslik. Hinnatakse praktilisi ülesandeid ( kompositsioon, s.h ilutaimede, -puude,-põõsaste ja köögiviljade kasutust, taimede valikut vastavalt juhendis äratoodud konteineri paigutuskohale, võimalikke värvilahendusi, loovust jms.). Testis hinnatakse valikvastuste õigsust vastavalt Räpina Aianduskooli õppekavas olevale hindamisjuhendile.

Põhilektori või -õppejõu andmed

Heli Molok Räpina Aianduskooli pedagoog-metoodik, EPMÜ põllumajandusteaduse magister aianduse erialal.

Heli.Molok@ak.rapina.ee

Tiiu Annuk EPMÜ loodusteaduse magister taimekaitse erialal.

tiiutarang@hotmail.com