Räpina Aianduskooli projekt “1000 sõpra” on Keskkonnakäpp 2015 kandidaat

Konkurss „Keskkonnakäpp” on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustus, mille eesmärk on esile tõsta kõiki neid, kes on panustanud mõne keskkonnateadliku tegevusega keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse.

Konkursil on kokku viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ja keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida sai kategooriates “Tubli tegutseja”, “Tark tarbija”, “Õnnelik õpe”, “Kogukonna kaasamine” ja “Innukas innovaator”.

Keskkonnakäpa konkursile saadeti käesoleval aastal 81 algatust. Eelvoorus on hääletamiseks välja valitud 6 kooli, 13 lasteaeda, 8 õpilasrühma, 15 õpetajat ning 14 organisatsiooni. Räpina Aianduskool nende hulgas.

Räpina Aianduskooli taimeprojekti “1000 sõpra” eesmärk on tekitada noortes huvi eluslooduse ja taimede vastu, väärtustades puhast elukeskkonda.  Aianduskool saatis õppeasutustesse ligikaudu 1000 maitsetaimede komplekti, kuhu kuulusid kaks sidrunmelissi ja kaks suhkrulehe taime eesmärgiga tutvustada, paljundada ja jagada taimi, muuta elu magusaks ning leida 1000 sõpra.

Rohkem infot projekti “1000 sõpra” kohta leiab projekti kodulehelt.

Keskkonnakäpa konkursil antakse välja kuni 26 auhinda. Rahvas valib oma lemmiku igas kandideerimise rühmas.
Oma lemmikute poolt saab hääletada 27. aprillist kuni 12. mai südaööni Facebooki kaudu.

“Meeldib” nupu leiab iga kandidaadi tutvustuse lõpust.

Rohkem infot konkursi kohta leiab konkursi kodulehelt ja Facebooki lehelt.

Head hääletamist!