Ploomipuu istikud

Istiku hind 18.- €/tk

 

’Ave’  selleks hooajaks otsas!

Tugevakasvuline, püramiidja võraga ja keskmise talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, ümarad, lillakaspunase värvusega, viljaliha valkjaskollane, hapukasmagus, keskmise tihedusega, luuseeme kergesti eralduv. Viljad valmivad augusti lõpul-septembri algul, hea lauaploom. Sort on hea haiguskindlusega, isetolmlev, kuid tolmuandjateks sobivad ka sordid ’Emma Leppermann’ ja ’Edinburgh’ (’Duke of Edinburgh’) ning on hea tolmuandja teistele ploomisortidele.  

’Emma Leppermann’ selleks hooajaks otsas!

Kehvapoolse talvekindlusega, keskmisekasvuline, Saksamaalt pärit üsna hilise kandeaja algusega ploomisort. Viljad suured, ümarad, roosad, viljaliha kollane, tihe, päris magus, luuseeme lahtine. Viljad valmivad augusti keskpaiku, kohe söömiseks, või hoidisteks. Sort on isetolmleja ja saagikas, saagikust tõstavad sordid ’Edinburgh’ (’Duke of Edinburgh’) ja ’Ave’, on heaks tolmuandjaks teistele ploomisortidele, haiguskindlus keskmine.

’Liisu’ selleks hooajaks otsas!

Püstjavõraline ja keskmisekasvuline, enam-vähem piisava talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad on suured, veidi piklikud, punakaslillad, viljaliha kollane, keskmise tihedusega, mahlane ja magus, lahtise luuseemnega. Viljad valmivad augusti I poolel, hea lauaploom ja sobiv hoidiste tegemiseks. Sort vajab tolmuandjat, head tolmuandjad on ’Ave’, ’Emma Leppermann’ ja ’Edinburgh’ (’Duke of Edinburgh’), on saagikas ja keskmise haiguskindlusega.  

’Märjamaa’ selleks hooajaks otsas!

Pigem tugevakasvuline, laiuva võraga, hea talvekindlusega Eesti sort. Viljad ümarad, väiksemad, rohekaskollased, pruunika kattevärvusega, viljaliha rohekaskollane, pehme, mahlane ja magushapu, luuseeme raskesti eralduv, paksu viljakestaga. Viljad valmivad septembri keskpaiku, sobivad hoidiste valmistamiseks. Sort on isetolmleja ja hea tolmuandja hiljem õitsevatele sortidele, üsna haiguskindel.

’Suhkruploom’ selleks hooajaks otsas!

Keskmisekasvuline, püstja võraga ja üsna kesise talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad väiksemapoolsed, piklikud, veidi lapiku kujuga, tumelillad, kaetud tugeva vahakirmega, viljaliha kollakasroheline, mahlane ja hapukasmagus, luuseeme lahtine. Viljad valmivad augusti keskpaiku,  kasutatakse nii lauaploomina kui hoidisteks. Sort on osaliselt iseviljuv, head tolmuandjad on sordid ’Victoria’ (’Queen Victoria’), ’Emma Leppermann’ ja ’Wilhelmine Späth’, saagikas ja keskmise haiguskindlusega.

’Victoria’ (’Queen Victoria’) selleks hooajaks otsas!

Kehvapoolse talvekindlusega, keskmisekasvuline, laiuva võraga Inglismaal aretatud sort. Viljad suured, munajad kuni munajasovaalsed, roosakaspunased, viljaliha kollane, tihedam, mahlane ja vürtsikasmagus, luuseeme lahtine. Viljad valmivad augusti lõpupoole-septembris, on head lauale ja hoidisteks. Sort on isetolmleja ja hea tolmuandja teistele sortidele, haiguskindlus kesine, jahedatel suvedel ei taha viljad hästi valmida.

Lisaks müügil sordid:

‘EDINBURGH’ selleks hooajaks otsas!

‘KADRI’

‘KUBANSKAJA KOMETA’ selleks hooajaks otsas!

‘MARA’ selleks hooajaks otsas!