Pirnipuu istikud

Istikute hinnad:

I valik 12.- €/tk

II valik 10.- €/tk

III valik 5.- €/tk

 

’Americana’ (’Devoe’)

         Tugevakasvuline ja keskmise talvekindlusega USA-s aretatud sügissort. Viljad võivad olla väga suured, kaaludes kuni pool kilogrammi (tavaliselt kuni 200 g), rohelised, punasetriibulise kattevärvusega, viljaliha kivisrakkudeta, aromaatne väga magus ja mahlane. Viljad valmivad augusti lõpul kuni septembri alguses, säilivad üsna hästi. Sort hakkab viljuma 4…5 aastal, on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Belorusskaja Pozdnjaja’

Pigem nõrgakasvuline, keskmise talvekindlusega Valgevenes aretatud talisort. Viljad keskmise suurusega (100…120 g), oranžkollased, kaetud osaliselt punaka kattevärvusega, viljaliha kivisrakkudeta, keskmise tihedusega, mahlane ja aromaatne. Viljad valmivad oktoobris ja heades tingimustes säilivad kevadeni, hea laua- ja kompotipirn. Sort on varaviljuv, üsna saagikas ja haiguskindel.

 

’Kadi’

Keskmisekasvuline ja üsna hea talvekindlusega selle sajandi teisel kümnendil sordina registreeritud Eestis aretatud sügissort. Viljad väheldased, pirnjad, peaaegu üleni kaetud punase kattevärvusega, viljaliha, suus sulav, magus, väheste kivisrakkudega. Viljad valmivad augustis ja säilivad septembri lõpuni, hea lauapirn. Sort on varaviljuv, keskmise haiguskindlusega. 

 

Foto puudub!

’Kaie Pirn’

 Sordikirjeldus puudub.

 

’Karmla’

Ilmselt Saaremaa päritolu tugevakasvuline, vähese talvekindlusega sügissort. Viljad tömpkoonusjad, pirnja kujuga, rohekaskollased, kaetud pruunikaspunase kattevärvusega, viljaliha kollakasvalge, tihe, vähemahlane. Viljad valmivad septembris, säilivad paari nädala jooksul, hea kompoti- ja kuivatamise pirn. Sort ei vilju igal aastal, kannatab veidi kärntõve all.

 

’Krasnoštšokaja’

         Suurevõraline, hea talvekindlusega sügissort. Viljad piklikpirnjad, tipu suunas tugevasti kitsenevad, punapõsised, kesisepoolsete maitseomadustega. Viljad valmivad septembri II poolel ja on kasutatavad mõne nädala jooksul. Viljumine ebaühtlane, haiguskindlus hea.

 

’Kurvitsa Lemmik’

Tugevakasvuline, laiuva võraga ja keskmise talvekindlusega eelmise sajandi keskpaigas Eestis aretatud sügissort. Viljad suuremad, piklikpirnjad, rohekad, osaliselt kaetud punaka kattevärvusega, viljaliha valge, ilma kivisrakkudeta, magus ja mahlane. Viljad valmivad oktoobris ja on tarvitatavad 2…3 nädala jooksul, hea laua- ja kompotipirn. Sort on varase kandvusega, saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Mliivska Rannja’

Püstise tugevakasvulise võraga, kuid üsna tagasihoidliku talvekindlusega varane pirnisort Ukrainast. Viljad keskmise suurusega, pirnjad, õhukese koorega, kollakasrohelised, harva laiguti punaka kattevärviga, viljaliha valge, kivisrakkudeta, magus ja mahlane. Viljad valmivad augustis, hea lauapirn. Sort on varase saagikusega ja hea haiguskindlusega.

 

’Moskovskaja’

         Tugevakasvuline ja hea talvekindlusega varane pirnisort Venemaalt Moskvast. Viljad piklikpirnjas, tipust järsult ahenev, helekollane, kaetud enamasti roosaka katetvärvusega, viljaliha valge, magus ja mahlane. Viljad valmivad augusti lõpupoole, säilivad paar nädalat, hea lauapirn, kuid maitse ei pruugi kõigile sööjatele meeldida. Sort on varaviljuv ja saagikas, hea haiguskindlusega.

 

’Pamjati Zegalova’

            Ümaravõraline, hea talvekindlusega  ja keskmist kasvu Venemaal aretatud hilissügisene pirnisort. Viljad keskmise (120…130 g) suurusega, tömpmunajad, rohekaskollased, harva kaetud osaliselt tuhmpunaka kattevärvusega, viljaliha helekollane, tuntavate kivisrakkudega, väga mahlane, suus sulav ja aromaatne. Viljad valmivad septembri II poolel, säilivad mõned nädalad, hea lauapirn. Sort on viljakas ja haiguskindel.

 

’Pepi’

         Püstjakasvuline, keskmise talvekindlusega, eelmise sajandi lõpust tuntud Eesti sügissort. Viljad ebaühtlase kujuga, pirnjad kuni piklikud, kollakad, põsk vahel punaka kattevärvusega, viljaliha valge, magus ja väheste kivisrakkudega. Viljad valmivad septembris, säilivad 3…4 nädalat, hea laua- ja kompotipirn. Sort on varaviljuv, saagikas ja haiguskindel.

 

’Suvenirs’

Tugevakasvuline, püstja võraga ja keskmise talvekindlusega Lätis aretatud sügissort. Viljad suured, pirnja kujuga, rohekaskollased, laigutise punaka kattevärvusega, viljaliha peeneteraline, mahlane ja suus sulav. Viljad valmivad septembris, säilivad paari kuu vältel, hea laua- ja kompotipirn. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Tjuttševskaja’

         Tugevakasvuline, ovaalse võraga üsna hea talvekindlusega Venemaal aretatud sügissort. Viljad kesmise suurusega (100…150 g), ribiline, pirnja kujuga, rohekaskollane, päikesepoolne põsk karmiinja kattevärvusega, viljaliha rohekas, tihe, õrn, mahlane ja magus. Viljad Valmivad septembris, säilivad mõned nädalad, hea laua- ja kompotipirn. Sort on viljakas, keskmise haiguskindlusega.

 

’Tšizovskaja’

         Hea talvekindlusega, ümaravõraline, keskmisekasvuline, Venemaal XX sajandi lõpul aretatud sügissort. Viljad keskmise suurusega (100…150 gr), piklikpirnjad, kollakasrohelised, viljaliha aromaatne, mahlakas, hapukasmagusa maitsega. Viljad valmivad augustis-septembris, jäävad kauaks puudele, säilivad heades hoiutingimustes mitu kuud, hea laua- ja kompotipirn. Sort on varaviljuv ja viljakas, hea haiguskindlusega.