Õppehoone avamine

Räpina Aianduskoolis algab uus õppeaasta renoveeritud õppehoones

Lisaks 2008. aastal ehitatud sööklale, 2009. aastal valminud kaasaegsele õpilaskodule ja 2010. aastal rajatud õppekasvuhoonele on Räpina Aianduskooli perel taas põhjust rõõmustada – 30. augustil 2012 toimub renoveeritud õppehoone pidulik avamine.

„Õppetehniliste võimaluste poolest ei jää kool enam alla Euroopa parimatele kutsekoolidele,“ kinnitab aianduskooli direktor Heino Luiga. „Renoveeritud õppe- ja olmeruumid, laborid ja auditooriumid on varustatud ajakohase õppetehnikaga, laienenud on raamatukogu, ehitatud uus 70-kohaline seminariruum. Ka maja välisilme sobitub paremini meie imeilusasse loodusesse.“

Neljakorruselises õppehoones on renoveeritud pinda peaaegu 7500 m2. Investeeringuprojekti kogumaksumuseks kujuneb 5,2 miljonit eurot, millest 4,3 miljonit eurot rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning 0,9 miljonit eurot katab kaasfinantseeringuna Haridus- ja Teadusministeerium. Õppehoone esmaste projekteerimistöödega alustati 2010. aastal ning projekti lõpptähtaeg on planeeritud 2013. aastasse.

Õppehoone pidulik taasavamine toimub 30. augustil kell 13.00. Avamispeo kavva kuuluvad sõnavõtud, kõigile külalistele antakse võimalus tutvuda majaga ning näidatakse meeleolukat slaidiprogrammi maja valmimisest.

Lisainfo:
Signe Zupsmann