Sõstra istikud

NB! 2023. a. sügishooaja viljapuude ja marjapõõsaste müük algab 02. oktoobril.

SÕSTRAD:

I valik 3.- €/tk

II valik 2.- €/tk

III valik 1 .- €/tk

 

Valge sõstar

’Hele’

Keskmise suurusega laiuvaoksine, hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, pikkades kobarates, kollakasvalged, õhukesekestalised, viljaliha mahlakas, magushapu. Viljad pigem hilisema valmimisega, sobivad lauamarjaks ja hoidisteks. Sort on saagikas ja haiguskindel.

’Suur Valge’ (’White Imperial’)

Püstjate okstega suurekasvuline, hea talvekindlusega sort on aretatud USA-s. Viljad suurepoolsed, pikkades hõredates kobarates, kollakasvalged, läikivad, viljaliha mahlakas ja magushapu. Viljad valmivad hilja, sobivad töötlemiseks. Sort on saagikas ja keskmise haiguskindlusega.

’Werdavia’

Püstja, keskmise kasvu ja hea talvekindlusega Saksamaal aretatud sort. Viljad suured, pikkades tihedates kobarates, kollakasvalged, viljaliha mahlakas, magushapu. Viljad keskvalmivad, sobivad laua ja tööstusmarjadeks. Sort on saagikas kuid vastuvõtlik haigustele.

LISAKS MÜÜGIL SORT  ‘JÜTEBORGI VALGE’

 

Punane sõstar

’Hollandi Punane’ (’Red Dutch’)

Laiuva tugeva kasvuga ja punakate leherootsudega hea talvekindlusega XVII sajandi Euroopast pärit sort. Viljad keskmise suurusega pikkades kobarates, helepunased, viljaliha mahlakas, hapu. Viljad on ka masinkorjatavad, sobivad tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Jonkheer van Tets’

Suurekasvuline, püstjate haprate okstega ja hea talvekindlusega Hollandis XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad suured, õhukese kestaga, pikkades kobarates, tumepunased, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad varavalmivad, sobivad laua ja tööstusmarjaks, pole sobiv masinkorjeks. Sort on saagikas ja haiguskindel, varase õitsemise tõttu kahjustuvad vahel õied.

’Rondom’

Üsna laiuva  keskmise kasvutugevusega ja hea talvekindlusega Hollandis XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, mitte väga pikkades kobarates, säravpunased, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad on keskvalmivad, sobivad laua ja tööstusmarjaks, püsivad hästi põõsal ka ülevalminult. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Viksnes’ (’Viksnes Kiršsarkanas’)

Püstjaoksine, keskmise kasvu ja hea talvekindlusega Lätis aretatud sort. Viljad on keskmise suurusega, tihedates pikkades kobarates, mustjaspunased, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad varase valmimisega, sobivad laua- ja tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

LISAKS MÜÜGIL:

‘JUNIFER’  

Must sõstar

’Almo’

Tugevakasvuline, kõrge ja laiuv hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, pikkades kobarates, mustad, viljaliha mahlane magus. Viljad on keskvalmivad, head lauale ja tööstusesse. Sort on saagikas, vastuvõtlik pahklestale, kuid vastupidav karusmarja-jahukastele.

’Bagira’

Keskmise, püstja kasvuga hea talvekindlusega Venemaal aretatud sort. Viljad pigem väga suured, lühikestes tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlane, mahe ja aromaatne. Viljad hilise valmimisega, head laua- ja tööstusmarjad. Sort on saagikas ja varakult viljuma hakkav, vastupidav jahukastele kuid vastuvõtlik pahklestale.

’Hedda’

Pigem madal, püstja kasvuga, hea talvekindlusega Norras XX sajandi lõpupoole aretatud sort. Viljad suured, tugevasti kobaras kinni, mustad, viljaliha mahlakas ja heamaitseline. Viljade valmimine pigem hilisepoolne, hea laua- ja tööstusmari, sobib masinkorjeks. Sort on üsna saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Intercontinental’

Keskmise suurusega püstise kasvuga ja hea talvekindlusega Rootsis aretatud sort. Viljad suured, lühemates kobarates, mustad, viljaliha mahlane ja meeldiva maitsega. Viljad keskvalmivad, eeskätt hea lauamari, sobiv masinkorjeks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Karri’

Tugevakasvuline veidi laiuv hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad väga suured, pikkades tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlakas ja vürtsika maitsega. Viljad keskvalmivad, väga head laua- ja tööstusmarjad. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Pamjati Vavilova’ (’Pamjat Vavilova’)

Püstja kasvuga keskmisekasvuline, hea talvekindlusega Venemaal aretatud sort. Viljad suured, õhukesekestalised, lüheldastes tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad keskvalmivad, eeskätt sobivad tööstusmarjaks, masinkorjeks sobivad. Sort on stabiilselt saagikas ja hea haiguskindlusega.

’Varmas’

Keskmisekasvuline ja laiuva võraga hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, mitte väga pikkades tihedates kobarates, mustad, viljaliha väga mahlane ja maitsev. Viljad väga varajase valmimisega olles väga head lauamarjad. Sort on keskmise saagikusega ja hea haiguskindlusega.

’Vertti’

Keskmisekasvuline ja laiuva võraga, hea talvekindlusega Soomes aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, lühemates kobarates, rohelised, viljaliha mahlane ja hapukasmagus. Viljad on keskvalmivad, sobides lauamarjaks ja veini valmistamiseks. Sort on vähesaagikas ja hea haiguskindlusega.

LISAKS MÜÜGIL:

‘ATS’

‘BIG BEN’

‘ELO’

‘LENTJA’

‘ZAGADKA’

‘TITANIA’