Sõstra istikud

Istikute hinnad:

I valik 3.- €/tk

II valik 2.- €/tk

III valik 1 .- €/tk

 

 

Punane ja valge sõstar

 

Valge sõstar:

 

’Hele’

         Keskmise suurusega laiuvaoksine, hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, pikkades kobarates, kollakasvalged, õhukesekestalised, viljaliha mahlakas, magushapu. Viljad pigem hilisema valmimisega, sobivad lauamarjaks ja hoidisteks. Sort on saagikas ja haiguskindel.

 

’Suur Valge’ (’White Imperial’)

         Püstjate okstega suurekasvuline, hea talvekindlusega sort on aretatud USA-s. Viljad suurepoolsed, pikkades hõredates kobarates, kollakasvalged, läikivad, viljaliha mahlakas ja magushapu. Viljad valmivad hilja, sobivad töötlemiseks. Sort on saagikas ja keskmise haiguskindlusega.

 

’Werdavia’ NB! 2021. kevadel!

         Püstja, keskmise kasvu ja hea talvekindlusega Saksamaal aretatud sort. Viljad suured, pikkades tihedates kobarates, kollakasvalged, viljaliha mahlakas, magushapu. Viljad keskvalmivad, sobivad laua ja tööstusmarjadeks. Sort on saagikas kuid vastuvõtlik haigustele.

 

Punane sõstar:

 

’Hollandi Punane’ (’Red Dutch’)

         Laiuva tugeva kasvuga ja punakate leherootsudega hea talvekindlusega XVII sajandi Euroopast pärit sort. Viljad keskmise suurusega pikkades kobarates, helepunased, viljaliha mahlakas, hapu. Viljad on ka masinkorjatavad, sobivad tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Jonkheer van Tets’

         Suurekasvuline, püstjate haprate okstega ja hea talvekindlusega Hollandis XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad suured, õhukese kestaga, pikkades kobarates, tumepunased, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad varavalmivad, sobivad laua ja tööstusmarjaks, pole sobiv masinkorjeks. Sort on saagikas ja haiguskindel, varase õitsemise tõttu kahjustuvad vahel õied.

 

’Rondom’ NB! Pole müügil 2021 kevadel!

         Üsna laiuva  keskmise kasvutugevusega ja hea talvekindlusega Hollandis XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, mitte väga pikkades kobarates, säravpunased, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad on keskvalmivad, sobivad laua ja tööstusmarjaks, püsivad hästi põõsal ka ülevalminult. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Viksnes’ (’Viksnes Kiršsarkanas’) NB! Pole müügil 2021 kevadel.

         Püstjaoksine, keskmise kasvu ja hea talvekindlusega Lätis aretatud sort. Viljad on keskmise suurusega, tihedates pikkades kobarates, mustjaspunased, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad varase valmimisega, sobivad laua- ja tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

Must sõstar

 

 

’Almo’

         Tugevakasvuline, kõrge ja laiuv hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, pikkades kobarates, mustad, viljaliha mahlane magus. Viljad on keskvalmivad, head lauale ja tööstusesse. Sort on saagikas, vastuvõtlik pahklestale, kuid vastupidav karusmarja-jahukastele.

 

’Ats’ NB! Pole müügil 2021 kevadel!

         Keskmisekasvuline ja veidi laiuv hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, mitte väga pikkades kobarates, mustad, viljaliha mahlane ja magus. Viljad on keskvalmivad, hea laua- ja tööstsmari. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Bagira’

         Keskmise, püstja kasvuga hea talvekindlusega Venemaal aretatud sort. Viljad pigem väga suured, lühikestes tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlane, mahe ja aromaatne. Viljad hilise valmimisega, head laua- ja tööstusmarjad. Sort on saagikas ja varakult viljuma hakkav, vastupidav jahukastele kuid vastuvõtlik pahklestale.

 

’Elo’ NB! Pole müügil 2021 kevadel!

         Pigem tugevakasvuline, püstine, hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, pikkades üsna tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad varavalmivad, sobivad nii laua- kui tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Hedda’

         Pigem madal, püstja kasvuga, hea talvekindlusega Norras XX sajandi lõpupoole aretatud sort. Viljad suured, tugevasti kobaras kinni, mustad, viljaliha mahlakas ja heamaitseline. Viljade valmimine pigem hilisepoolne, hea laua- ja tööstusmari, sobib masinkorjeks. Sort on üsna saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Intercontinental’

         Keskmise suurusega püstise kasvuga ja hea talvekindlusega Rootsis aretatud sort. Viljad suured, lühemates kobarates, mustad, viljaliha mahlane ja meeldiva maitsega. Viljad keskvalmivad, eeskätt hea lauamari, sobiv masinkorjeks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Karri’

         Tugevakasvuline veidi laiuv hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad väga suured, pikkades tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlakas ja vürtsika maitsega. Viljad keskvalmivad, väga head laua- ja tööstusmarjad. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Lentjai’

         Pigem suurekasvuline laiuv, hea talvekindlusega XX sajandil Venemaal aretatud sort. Viljad väga suured, tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlane, väga maitsev, hapukasmagus. Viljad hilisvalmivad, sobivad laua- ja tööstusmarjaks. Sort on varajase kandvusega, saagikas, hea haiguskindlusega, kuid vastuvõtlik pahklestale.

 

’Pamjati Vavilova’ (’Pamjat Vavilova’)

         Püstja kasvuga keskmisekasvuline, hea talvekindlusega Venemaal aretatud sort. Viljad suured, õhukesekestalised, lüheldastes tihedates kobarates, mustad, viljaliha mahlane ja magushapu. Viljad keskvalmivad, eeskätt sobivad tööstusmarjaks, masinkorjeks sobivad. Sort on stabiilselt saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Titania’

         Tugevakasvuline, püstjate haprate okste ja hea talvekindlusega Rootsis aretatud sort. Viljad suured, õhukesekestalised, lühikestes tihedates kobarates, mustad, viljaliha keskpäraste maitseomadustega. Viljad on keskvalmivad, sobivad peamiselt tööstusele. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Varmas’

         Keskmisekasvuline ja laiuva võraga hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suured, mitte väga pikkades tihedates kobarates, mustad, viljaliha väga mahlane ja maitsev. Viljad väga varajase valmimisega olles väga head lauamarjad. Sort on keskmise saagikusega ja hea haiguskindlusega.

 

’Vertti’

         Keskmisekasvuline ja laiuva võraga, hea talvekindlusega Soomes aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, lühemates kobarates, rohelised, viljaliha mahlane ja hapukasmagus. Viljad on keskvalmivad, sobides lauamarjaks ja veini valmistamiseks. Sort on vähesaagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Öjebyn’ NB! Pole müügil 2021 kevadel.

         Tugevakasvuline, laiuva võra ja hea talvekindlusega Rootsist pärit sort. Viljad on keskmise suurusega, õhukesekestalised, tihedates lühemates kobarates, mustad, viljaliha üsna heamaitseline. Viljad on keskvalmivad, sobides pigem tööstusmarjadeks. Sort on üsna saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Zagadka’

         Keskmisekasvuline, püstiste okstega, üsna talvekindel Venemaal XX sajandil aretatud sort. Viljad, pigem suured, paksukestalised, tihedates lühikestes kobarates, mustad, viljaliha mahlane ja heamaitseline. Viljad keskvalmivad, sobivad tööstusmarjaks, sort on sobiv masinkorjeks. Sort on pigem saagikas ja hea haiguskindlusega.

       

Karusmari

 

’Hinnomäen Keltainen’

         Keskmisekasvuline, allakaarduvate okste ja üsna nõrkade ogadega hea talvekindlusega Soomes aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, pisut piklikud, paljad, õhukese kestaga, rohekaskollased, viljaliha mahlakas ja hapukasmagus. Viljad on varavalmivad, sobides hästi lauamarjaks. Sort on saagikas ja enam-vähem haiguskindel, vastuvõtlik lehevarisemistõvele.

 

’Leba valitu’ (’Lepaan valio’; ’Lepas’)

         Keskmisekasvuline, laiuvate okste ja üsna tugevate ogadega hea talvekindlusega Soomes aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, ümarovaalsed, õhukesekestalised, udekarvased, valkjasrohelised, viljaliha rohekas, ja hapukasmagusa maitsega. Viljad on keskvalmivad, sobides laua- ja tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Malahhit’

         Suurepoolne, kompaktse kasvu ja keskmise suurusega ogade ning hea talvekindlusega Venemaal XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad suured, ümarovaalsed, õhukesekestalised, paljad, rohelised, viljaliha heleroheline, hapukasmagus. Viljad on keskvalmivad, sobides hästi laua- ja veinimarjaks. Sort on väga saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Polli Esmik’ NB! Pole müügil 2021 kevadel!

         Keskmisekasvuline, laiuvate  võra ja tugevate ogadega talvekindel Eestis aretatud sort. Viljad on keskmise suurusega, ümarovaalsed, õhukesekestalised, tihedalt udekarvased, punased, viljaliha rohekas, heamaitseline. Viljad keskvalmivad, sobivad peamiselt töötlemiseks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Rae 1’

         Keskmise suurusega ja laiuvate, tugevate ogadega varustatud allakoolduvate okstega ning hea talvekindlusega Eestis XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad on pigem väiksemad, ümarovaalsed, paksukestalised, vahakirmega kaetud, tumepunased, viljaliha rohekas ja magushapu. Viljad on keskvalmivad, sobivad töötlemiseks. Sort on keskmise saagikusega ja hea haiguskindlusega.

 

’Russki’

         Keskmisekasvuline, veidi laiuvate tugevate jämedate ogadega varustatud okste ja hea talvekindlusega Venemaal XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad suured, piklikovaalsed, paljad, punased, viljaliha mahlane ja maitsev. Viljad on keskvalmivad, sobides nii laua- kui töötlemismarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.

 

’Smena’

         Suurekasvuline ja laiuv, nõrkade ogade ning hea talvekindlusega Venemaal XX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad on suured, ovaalsed, õhukesekestalised, paljad, tumepunased, viljaliha pehme, hapukasmagus. Viljad on keskvalmivad, sobivad laua- ja tööstusmarjaks. Sort on saagikas ja hea haiguskindlusega.