Kirsipuu istikud

Viljapuu istiku hind 18€

Hapukirsid:

’Läti madalkirss’ (’Läti-Leedu madalkirss’)

Nõrgakasvuline, rippoksalise võraga talvekindel Lätist-Leedust pärit varieeruva kasvu ja viljadega sort. Viljad peamiselt väikesed, ümarad, tumepunased, viljaliha tumepunane, magushapu, pehme ja mahlane, luuseeme lahtine. Viljad valmivad juuli II poolel, sobivad lauale ja erinevateks hoidisteks. Sort on iseviljuv, saagikas, üsna haiguskindel, puid kimbutab kirsipuu lehevarisemistõbi.

’Novella’

Püstja, kompaktse võraga keskmisekasvuline ja talvekindel Venemaal aretatud sort. Viljad keskmise suurusega, ümarad, mustjaspunased, viljaliha mustjaspunane, mahlane ja hapukasmagus, mahl tumepunane, luuseeme lahtine. Viljad valmivad juuli I poolel, sobides lauale ja hoidisteks. Sort on osaliselt iseviljuv, head tolmuandjad on ’Läti madalkirss’ ja ’Turgenevka’, saagikas ja haiguskindel, vaid õiepungad võivad karmidel talvedel osaliselt kahjustuda.

’Turgenevka’

Püstjavõraline ja üsna nõrgakasvuline, hea talvekindlusega Venemaal aretatud sort. Viljad suured, tumepunased, viljaliha tumepunane, tihe, mahlane ja magushapu, mahl tumepunane, luuseeme lahtine. Viljad valmivad juuli keskpaiku, on sobivad lauale ja hoidisteks. Sort on osaliselt iseviljuv, head tolmuandjad on ’Nõmme liivakirss’, ’Molodjožnaja’ ja ’Kampesur’, saagikas ja haiguskindel.

 

 

Maguskirsid:

’Dönisseni kollane’ (’Dönissen’s Gelbe Knorpelkirsche’) 

Püstja, laipüramiidja võraga keskmisekasvuline ja keskmise talvekindlusega Saksamaal XIX sajandi I poolel aretatud sort. Viljad väheldased, südajad kuni ümarad, kollased, roosaka põsega, viljaliha valkjaskollane, tihe, mahlane ja magus, mahl värvitu, luuseeme kinnine. Viljad valmivad juuli II poolel, sobides koheselt tarbimiseks. Sort on osaliselt iseviljuv, head tolmuandjad on ’Meelika’, ’Norri’, samuti hapukirssidest ’Nõmme liivakirss’. Sort on tagasihoidliku saagikusega ja hea haiguskindlusega.

’Elle’ 

Laiavõraline, keskmise kasvuga ja hea talvekindlusega Eestis aretatud sort. Viljad suurepoolsed, südaja kujuga, tumepunased, viljaliha tumepunane, parajalt tihe, mahlane ja pehme, hapukasmagus, mahl roosakaspunane, luuseeme lahtine. Viljad valmivad juuni II poolel, sobivad lauale, hoidisteks ja külmutamiseks. Sort vajab tolmuandjaid, selleks sobivad sordid on ’Karmel’, ’Arthur’ ja ’Leningradi must’, saagikas ja haiguskindel.

 

LISAKS MÜÜGIL:

‘ARTHUR’

‘KARMEL’

‘LENINGRADI MUST’

‘MADISSONI ROOSA’

‘MEELIKA’ 

‘NORRI’

‘POLLI MUREL’

‘ŠHOKOLADNITSA’