Noor Meister floristide kutsevõistlus

Noor Meister 2024 floristide kutsevõistlus toimub 5. ja 6. veebruaril Räpina Aianduskooli saalis. Võistlus toimub saate “Noor Meister” raames ning võistluspäevast valmib telesaade. Floristide võistluse tulemused avalikustatakse 8. mail, kui saade  Kanal 2 eetrisse jõuab. Saadet tellib Haridus- ja Noorteamet ning toodab produktsioonifirma RUUT.

Kutsemeistrivõistlus on hea võimalus andekatel kutseõppuritel oma oskusi näidata. Parimatel on võimalus Eestit esindada ka WorldSkills ja EuroSkills suurvõistlustel.

Florist kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele , kes õpivad kutseõppeasutustes floristi õppekaval. Võistelda saavad noored, kes on kantud 2023/24 õppeaastal kutseõppeasutuse õpilaste nimekirja või on lõpetanud tasemeõppe 2022/23 õppeaastal. 

Põhivooru võistlustöö sisuks on : 

  1. Radiaalse varte asetusega, vaba vormiga dekoratiivne kimp
  2. Plastvahust pärjaalusel dekoratiivne lillepärg

Finaalvooru võistlusülesanne (sooritavad põhivooru kolm parimat):

Üllatustöö: 2 nädalat enne võistlust antakse kõikidele võistlejatele teada materjalid, mida saab kasutada karkassiks, millest peab valmima finaaltöö. 

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“ PRÕM+ vahenditest. 

Allikas: WorldSkills Estonia

 

Teade avaldatud 2. veebruaril 2024