EuroSkills 2023 kutsevõistluse eel

EuroSkills 2023 kutsemeistrivõistlus toimub 5.–9. septembril Poolas, Gdanskis. Team Estonia liikmetena on võistlusel Eestit esindamas Räpina Aianduskooli florist Hanna Grete Toiger ning maastikuehitajad Siim-Robin Noorem ja Artur Kusnets. Floristika eksperdina on võistlusi jälgimas floristi eriala juhtõpetaja Pille Peterson. Loe lisaks…

Hanna Grete: “Igaks juhuks endale EuroSkillsil väga suuri ootuseid ei sea, kuna edu korral on emotsioon siis alati suurem. Olen enda kohta õppinud, et ülemõtlemine ning pabistamine ei too nii head tulemust kui mõte, et “ma lähen uusi kogemusi ning tutvusi saama”. Kindlasti loodan leida uut värsket inspiratsiooni kaasvõistlejatelt, mida saaksin edaspidi ka enda töödes kasutada. Kuna osavõtjaid on nii paljudest eri riikidest, olen ma kindel, et käekirjad ning stiilid on väga erinevad. Mõned eriti head nipid ei tee kunagi halba!”
Siim-Robin: “Mulle on alati meeldinud oma loovust proovile panna ja loodus on osa minu elust, nii sattusingi Räpina Aianduskooli. See klappis täpselt minu huvidega.
Oma eriala juures meeldib mulle kõige rohkem, et saan luua reaalseid asju looduses ning iga päev on täiesti erinev. Saan seda eriala tehes olla täpselt see, kes ma olen. Maastikuehitus tuleb mulle kasuks ka praegu – õpin juurde maastikuarhitektuuri.
EuroSkillsiks on tehtud palju tööd. Suureks plussiks on see, et osalesin eelmine aasta WorldSkillsil Eestis. Kuid praegune võistlus tuleb palju suurem ja rohkemate inimestega. Selleks olen ennast ette valmistanud paljude treeningute, võistluste ja suure erialase tööga. Pidevalt erialas sees olles ja hea klapp oma paarilisega teebki meist tugeva tiimi. Oleme valmis!”
Artur: “Algul ei teadnud ma täpselt, mida tahaksin teha ja kuhu õppima minna. Kuna ise olen Räpinast pärit, siis proovisin Räpina Aianduskooli. Kuna olen sarnase valdkonnaga tegelenud ja mulle meeldib loodus, siis proovisin maastikuehitust. Kõige rohkem meeldibki mulle see, et saan teha füüsilist tööd. Meeldib ka puit ning maastikuehitus on hea võimalus, kuidas saan rakendada ka puidutööd. Ettevalmistus on olnud intensiivne, kuid väga põnev. Suurt motivatsiooni andis meile viimane treening Soomes ja oleme valmis tiimina võistlema. EuroSkillsilt ootan kindlasti uusi sõpru. Tuleb põnev kogemus!”

6. septembril sõidab 14liikmeline aianduskooli delegatsioon Poola, meie võitlejatele kaasa elama.
Võistluse ametliku veebilehe  kaudu saab võistlusi otseülekandes jälgida.

Hoiame Team Estoniale pöialt!

Teade avaldatud 01.09.2023