Selgusid aianduskooli aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja 2023

Õppeaasta lõpuaktusel, mis toimus 30. juunil, kuulutati välja Räpina Aianduskooli aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja tiitli pälvijad.

Aasta õpetajaks 2023 valiti aianduskooli teenekas dendroloogiaõpetaja Andres Vaasa.
Aasta noorõpetajaks 2023 kuulutati aianduskooli floristi eriala vilistlane, nüüdne sama eriala õpetaja Maris Paas.

Andres Vaasa ja Maris Paas.

Andres on pühendunud õpetaja, kes teeb tööd, mida armastab. Aukartust tekitava teadmiste pagasi tõttu kirjeldavad õpilased teda kui fenomeni. Tema range, ent tulemusliku õpetamismeetodi abil saavad puittaimed selgeks terveks eluks. Andres osaleb aktiivselt osakonna metoodilistel koosolekutel ning haljasalade komisjonis, jagab teadmisi televisioonis ja koostab erialaseid raamatuid. Ta koostööaldis kolleeg, kes on alati valmis osalema projektides, mis kinnistavad aianduskooli mainet.

Marist iseloomustatakse kui suurepärast kolleegi ja koostööpartnerit, kelle peale saab loota. Oma lühikese õpetajakarjääri jooksul on Maris võitnud nii õpilaste kui ka töökaaslaste poolehoiu ja lugupidamise. Maris on silmapaistev noor õpetaja, kes toob õppetöösse uusi lähenemisi ja trendikaid erialaseid teadmisi. Tal on julgus õpetada ja sama suur julgus tagasilöökidega tegeleda. Ta juhendab ja innustab õpilasi võistlusteks ning eksamiteks valmistumisel. Samas osaleb ka ise võimalusel võistlustel ja erialastel üritustel ning on aktiivselt kaasa löömas ürituste ettevalmistustes nii koolis kui ka kooliväliselt, alati õpilasi kaasates.