Aianduskooli noored meistrid EuroSkills 2023 kutsevõistlusel

Poolas, Gdanskis 5.- 9. septembril toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustelt EuroSkills 2023 tõid Eesti kutseõppurid koju neli meisterlikkuse medalit. Eesti oli esindatud kokku 16 võistlusalal.

Maastikuehituses olid Euroopa parimate noorte meistritega mõõtu võtmas Räpina Aianduskooli maastikuehitajad Siim-Robin Noorem ja Artur Kusnets (juhendaja Mairold Mänd). Euroopa noorte lilleseadjate paremiku seas oli oma oskusi näitamas meie floristika tulevikulootus Hanna Grete Toiger (juhendaja Pille Peterson). Maastikuehituse tandemi töö tunnistati 8. koha vääriliseks. Floristide võistlusel Eesti tulemuseks 10. koht.

Team Estonia EuroSkills 2023 lõputseremoonial. Foto: kutseharidus.ee

Lisaks oli sel aastal Eesti esindatud sõiduautotehniku, plaatija, veevärgi tehniku, ettevõtlusoskuste (paarisvõistlus), ehituspuusepa, graafilise disaineri, koka, rätsepa (paarisvõistlus), elektriku, keevitaja, vastuvõtu administraatori, restoraniteenindaja, müürsepa ja ehitusviimistleja võistlusalal.

Meisterlikkuse medali sai graafilise disaineri võistlusalal võistelnud Tartu Kunstikoolis vilistlane Carol Soovik. Carol pälvis ka tiitli „Best of Nation“, kogudes Eesti võistlejatest kõige kõrgema punktisumma. Meisterlikkuse medali saavad need, kes koguvad vastava kõrge punktisumma, millega esikolmikkuse ei mahu aga mis näitab väga kõrget oskuste taset ja head esinemist Euroopa tasandil.

Meisterlikkuse medali pälvisid ka kokka võistlusalal võistelnud Tallinna Teeninduskooli vilistlane Renate Paevere, Tallinna Ehituskooli ehitusviimistleja Marleen Mikk ja rätsepa võistlusalal võistelnud Laura Reimets Tallinna Tehnikakõrgkoolist ja Katrin Tšupina Tallinna Tööstushariduskeskusest.

Eesti osales üle-euroopalistel kutsemeistrivõistlustel juba kaheksandat korda. Selleaastane võistlus tõi kokku 600 kuni 25-aastast noort 32 riigist üle Euroopa. Samuti oli võistlejate kõrval panustamas 500 eri valdkonna eksperti. Kohapeal käis ligi 100 000 külastajat, kelle ees toimus 43 erinevat kutsevõistlust.

Üle-euroopaliste kutsemeistrivõistluste EuroSkills eesmärk on tutvustada erinevaid kutsealasid ja noorte meistrite oskusi ning seeläbi arendada kutseõpet Euroopas. Lisainfot Eesti delegatsiooni kohta leiab Haridus- ja Noorteameti kodulehelt www.worldskillsestonia.ee/euroskills-2023-gdansk.

allikas: kutseharidus.ee
Teade avaldatud 11.09.2023.