Aianduskool tunnustas 2023. aasta tegijaid


Aianduskoolis on tavaks igal aastal tunnustada silmapaistvamaid tegijaid ning tegusid. Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel, mis toimus 23. veebruaril, kuulutati välja aianduskooli elutööpreemia laureaat, aasta töötaja, aasta õpilane, aasta koostööpartner ning aasta tegu.

Räpina Aianduskooli elutööpreemia pälvis Kalju Erik Haljasmägi, kes on aianduskooli vilistlane, kauaaegne õpetaja, direktori asetäitja õppealal ning hilisem tootmismajandi juht. Samuti võib tema teeneks pidada aianduskooli vilistlaskogu asutamist 2004. aastal.

Kalju Erik Haljasmägi. Foto: Valdur Truija.

Räpina Aianduskooli aasta õpilane 2023/24. õppeaastal on Jarko Ilves. Jarko on suure töövõimega, energiline õpilane ning diplomaatiline õpilasesinduse president, kes on andnud hindamatu panuse koolielu mitmekesisemaks muutmisesse. Omades oma vanuse kohta muljetavaldavat kogemuste ja teadmiste pagasit, on ta saavutanud autoriteedi nii kaasõpilaste kui ka õpetajate seas. Õpilasesinduse presidendina kirjeldatakse teda kui teistega arvestavat ja hea huumorimeelega juhti. Floristi eriala silmapaistva õpilasena on ta aianduskooli edukalt esindanud mitmetel lilleseadevõistlustel. Ees on ootamas Eesti esindamine WorldSkills´il. Aasta õpilase kandidaatidena olid üles seatud veel Andero HäälMaria Eliisa Metsis ning Hedit Olesk.

Aasta õpilane 2023 Jarko Ilves ja direktor Kalle Toom. Foto: Valdur Truija.

Räpina Aianduskooli aasta töötaja 2023 on Kristiina Kroon, kes on mitmeid aastaid meie ühise keskkonna korras ja puhtana hoidmise eest hoolt kandnud, tehes tööd rõõmsa meelega ja südamega. Ta on sõbralik, abivalmis ning lahke kolleeg, kellega on lihtne suhelda.
Aasta töötaja kandidaatidena olid üles seatud veel Merike PiirLea Pedosk ja Ille Rämmer.

Direktor Kalle Toom ja aasta töötaja 2023 Kristiina Kroon. Foto: Valdur Truija.

Räpina Aianduskooli aasta tegu 2023 on jõulupäev koos Maarja küla õpperühmaga. Ka väike tegu võib suur olla! Detsembri viimane koolipäev Maarja küla õppegrupis algas teisiti. Räpinast tulid “suure kooli” õpilased Maarja küla õpperühma õpilastele õpetajateks ning juhendajateks. Tunnid viidi läbi tunniplaani kohaselt, kuid olid uute õpetajate nägu. Koos õpiti üldaineid, tehti puutööd ja jõuluehteid. Oli viktoriin ja ühised retked küla ümbruse looduses. Päevale pani punkti väga meeleolukas jõulupidu. Tuli jõuluvana, ise selline kõhna, kuid kingikott oli priske. Küla õpilastele meeldisid ühised tegevused ja hoogsad ühistantsud peol. Kogu päev oli eriline, eelkõige küla õpilastele, kuid ka “suure kooli” õpilastele, kes ütlesid, et neid üllatas kohalike avatus ja heatahtlikkus. Erilise jõulupäeva viis läbi õpilasesindus koos õpilasnõustaja Maarika Loodusega. Aasta tegudena olid ära märgitud ka aianduse õpiampsude koostamine ning aianduskooli ja Räpina lasteaia Vikerkaar koostöö lasteaia õueala arendamisel.

Jõulupäev Maarja küla õpperühmaga. Foto: Kätlin Luht.

Aianduskooli aasta koostööpartneriks kuulutati Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseum, kes on aianduskooli tegemistele mitmel moel toeks olnud ning talletab ja tutvustab järjepidevalt aianduskooli ajalugu.

Aianduskooli personalispetsialist Anneli Hirmo andis tänukirja üle muuseumi juhatajale Annika Nurmile. Foto: Toivo Lees.

Aianduskool tänab ja õnnitleb kõiki nominente ning tunnustuse pälvijaid!

In:


Veel uudiseid

 • Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Täiendav vastuvõtt Räpina Aianduskooli aedniku, floristi, keskkonnakaitse, maastikuehitaja ning tekstiilkäsitöölise erialadele toimub8. juulist – 18.augustini 2024. Korraga saab kandideerida kahele erialale. Loe lisaks…  Sisseastumistest ja vestlus statsionaarsesse (päevasesse) õppesse kandideerijatega toimub 21. augustil 2024, aianduskooli õppehoones (Aianduse 6, Räpina). Mittestatsionaarsesse õppesse kandideerijatele sisseastumisvestlust ei ole (v.a tekstiilkäsitöö). Tekstiilkäsitöö vestlused toimuvad 21. juuli ruumis 216, erialale…

 • Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Kooli ajalehe Aeg ja Vaim 2024. aasta juunikuu lõpetajate erinumbris: Õnnitleme lõpetajaid ja õpetajaid; Aianduskool 100; Õppekäikudest Hollandisse, Austriasse ja Itaaliasse; Mullatervis – Iain Tolhursti kogemusest; Iluaianduse õppekavadest ajaloos … ja palju muud huvitavat! Loe ajalehte!

 • Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aianduskoolis on tavaks õppeaasta lõpus välja selgitada aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja. 2024. aasta õpetajate hääletusele seati õpilaste poolt üles 4 kandidaati: floristi eriala koloriitne õpetaja Leili Alaoja-Rein; maastikuehitusse uusi ideid toovad õpetajad Maris Rebane ja Ivi Sirel; ning keeleõpetaja Ave Teesalu, kes paneb õppijad ladina keelt armastama. Räpina Aianduskooli aasta õpetajaks 2024 valiti üle-koolilisel…

ET