Legend Külvajale

Räpina Aianduskoolil täitub 2024. aastal 100 aastat kooli asutamisest. Sel puhul on kõik, kel side aianduskooliga, oodatud osalema ühe uue legendi loomises.

Õppehoone, milles aianduskool tänasel päeval tegutseb, avati 1984. aastal. Selles ajast on õppehoone peasissekäigu ees püüdnud pilke skulptuur “Külvaja”, mille autoriks Põlvamaalt pärit kujur Ilme Kuld. Skulptuur on aastakümnete jooksul koolirahvale oluliseks ja armsaks saanud, ent kahjuks pole meil selle kuju kohta rääkida ühtegi lugu, mis kõnetaks meie külalisi. Seetõttu kutsume üles looma Külvajale legendi, mis tooks Räpina külalisi selle kauni skulptuuri juurde. Millist lugu, sümbolit või seost kannab Külvaja?

Originaalseid ja haaravad lood on oodatud 31. märtsiks 2023 aadressil meelike.kruusamae@aianduskool.ee või tavapostiga Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina Põlvamaa 64505, märgusõnaks: Külvaja kuju.

Loo pikkus kuni 3000 tähemärki, käsikirjaliselt kuni üks A4 lehekülg. Parimate lugude esitajaid ootab tunnustus ja sümboolne auhind.

Külvaja, skulptuur, Ilme Kuld

Skulptuur Külvaja. Autor Ilme kuld. Foto Kalle Toom.