Selgusid aianduskooli aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja 2023


Õppeaasta lõpuaktusel, mis toimus 30. juunil, kuulutati välja Räpina Aianduskooli aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja tiitli pälvijad.

Aasta õpetajaks 2023 valiti aianduskooli teenekas dendroloogiaõpetaja Andres Vaasa.
Aasta noorõpetajaks 2023 kuulutati aianduskooli floristi eriala vilistlane, nüüdne sama eriala õpetaja Maris Paas.

Andres Vaasa ja Maris Paas.

Andres on pühendunud õpetaja, kes teeb tööd, mida armastab. Aukartust tekitava teadmiste pagasi tõttu kirjeldavad õpilased teda kui fenomeni. Tema range, ent tulemusliku õpetamismeetodi abil saavad puittaimed selgeks terveks eluks. Andres osaleb aktiivselt osakonna metoodilistel koosolekutel ning haljasalade komisjonis, jagab teadmisi televisioonis ja koostab erialaseid raamatuid. Ta koostööaldis kolleeg, kes on alati valmis osalema projektides, mis kinnistavad aianduskooli mainet.

Marist iseloomustatakse kui suurepärast kolleegi ja koostööpartnerit, kelle peale saab loota. Oma lühikese õpetajakarjääri jooksul on Maris võitnud nii õpilaste kui ka töökaaslaste poolehoiu ja lugupidamise. Maris on silmapaistev noor õpetaja, kes toob õppetöösse uusi lähenemisi ja trendikaid erialaseid teadmisi. Tal on julgus õpetada ja sama suur julgus tagasilöökidega tegeleda. Ta juhendab ja innustab õpilasi võistlusteks ning eksamiteks valmistumisel. Samas osaleb ka ise võimalusel võistlustel ja erialastel üritustel ning on aktiivselt kaasa löömas ürituste ettevalmistustes nii koolis kui ka kooliväliselt, alati õpilasi kaasates.

In:


Veel uudiseid

 • Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Täiendav vastuvõtt Räpina Aianduskooli aedniku, floristi, keskkonnakaitse, maastikuehitaja ning tekstiilkäsitöölise erialadele toimub8. juulist – 18.augustini 2024. Korraga saab kandideerida kahele erialale. Loe lisaks…  Sisseastumistest ja vestlus statsionaarsesse (päevasesse) õppesse kandideerijatega toimub 21. augustil 2024, aianduskooli õppehoones (Aianduse 6, Räpina). Mittestatsionaarsesse õppesse kandideerijatele sisseastumisvestlust ei ole (v.a tekstiilkäsitöö). Tekstiilkäsitöö vestlused toimuvad 21. juuli ruumis 216, erialale…

 • Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Kooli ajalehe Aeg ja Vaim 2024. aasta juunikuu lõpetajate erinumbris: Õnnitleme lõpetajaid ja õpetajaid; Aianduskool 100; Õppekäikudest Hollandisse, Austriasse ja Itaaliasse; Mullatervis – Iain Tolhursti kogemusest; Iluaianduse õppekavadest ajaloos … ja palju muud huvitavat! Loe ajalehte!

 • Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aianduskoolis on tavaks õppeaasta lõpus välja selgitada aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja. 2024. aasta õpetajate hääletusele seati õpilaste poolt üles 4 kandidaati: floristi eriala koloriitne õpetaja Leili Alaoja-Rein; maastikuehitusse uusi ideid toovad õpetajad Maris Rebane ja Ivi Sirel; ning keeleõpetaja Ave Teesalu, kes paneb õppijad ladina keelt armastama. Räpina Aianduskooli aasta õpetajaks 2024 valiti üle-koolilisel…

ET