Maastikuehitajate Noor Meister 2024

14.–15. mail 2024 toimus Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus, oskuste festival „Noor Meister 2024″. Oskuste festivali raames toimus kümneid kutsevõistlusi, mille tulemusel selgusid Eesti parimad noored kutsemeistrid.
Räpina Aianduskooli õpilased olid kuue võistkonnaga osalemas maastikuehitajate võistlusel. Et aianduskool on hetkel ainus kutseõppeasutus, kus statsionaarses õppes maastikuehitajaks õppida saab, siis sellel võistlusel teiste koolide esindusi osalemas ei olnudki.

Maastikuehitajate “Noore Meistri” I koha võtsid kindla käega Riko Mäesaar ja Artur Kusnets. II kohale tulid Mart-Martin Pertel ja Kermo Rätsep. III koha vallutasid Polina Ivleva ja Karina Kanarbik. Palju õnne auhinnalise koha võitjatele!
Esikolmikule olid konkurentsi pakkumas ja esimest võistluskogemust saamas Oliver Saar ja Sirelin Ilves, Mirell Kuusmaa ja Alexia Mazin ning Annamari Ovsjannikova ja Varvara Bažukova. Tubli töö kõigi poolt!

Aianduskooli floristi ja maastikuehituse eriala tublid õpilased Mirle, Mirtel, Liis ja Ugne olid läbi viimas töötubasid, kus festivali külastajad said kujundada rinnamärki, valmistada peapärga ning panna teadmised proovile köögiviljade ning maastikuehituse töövahendite tundmises. Aitäh kõigile, kes leidsid oskuste festivalil tee aianduskooli esindusse!

Veel uudiseid

Aeg ja Vaim. Aianduskool 100 erinumber

Kooljuhi juubelikõne. Aianduskooli mitu palet. Vilistlastest kolleegideks. Legend Külvajast. Loe kooli juubeliks ilmunud ajalehte: Aeg ja Vaim 8. juuni 2024.

Õppeaasta lõpuaktused

Maarja küla õpperühma lõpuaktus toimub 13. juunil kl 11 Maarja külas. Lõputunnistuse saab 8 abiaedniku eriala lõpetajat. Räpina Aianduskooli 23/24. õppeaasta pidulik lõpuaktus toimub 21. juunil kl 13 kooli saalis. Lõputunnistuse saavad aedniku, floristi, maastikuehitaja ja tekstiilkäsitöölise eriala lõpetajad. Aktusel kuulutatakse välja aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja tiitli laureaadid. Kõik kaasaelajad ja õnnitlejad on oodatud!

Nooraednike kutsevõistlus Horti Challenge 2024 tõi osalejaid kokku üle Euroopa

Tänavune kevad on Räpina Aianduskoolis mitmes mõttes eriline. Kool tähistab 100. sünnipäevaja ning lisaks sellele toimus 24.–25. mail aianduskoolis rahvusvaheline nooraednike kutsevõistlus Horti Challenge. Võistlustel osales 14 tiimi kaheteistkümnest Euroopa riigist. Võistlejatel tuli lahendada erinevaid ülesandeid kahekümnel võistlusalal. Nii pandi ennast proovile näiteks viljapuu pookimises, taimede istutamises ja niisutussüsteemide ühendamises, määrati mulla pH-d, sõideti murutraktoriga…

ET