Horti Challenge 2024

24.-25. mail toimub Räpina Aianduskoolis rahvusvaheline noorte aednike kutsevõistlus Horti Challenge, kus osalevad EUROPEA ühenduse koolid. HortiChallenge 2024 on osa Räpina Hea Kodu päevade programmist, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Võistlemas on 15 võistkonda kolmeteistkümnest Euroopa riigist: Austriast, Belgiast, Tšehhist, Taanist, Soomest, Iirimaalt, Lätist, Luksemburgist, Norrast, Rumeeniast, Poolast, Hollandist ning Eestist.

Võisteldakse kahekümnel alal: mulla pH ja taimed; istutamine
muruniitmine; seemnete, viljade või käbide tundmine; taimekaitse (arvutused); istikute ümberistutamine; taimede tundmine; toataimede pistikute tegemine; seemnete külvamine; robotid ja programmeerimine; murutraktori täppissõit; salati koostisosade äratundmine; isikukaitsevahendite kandmine (taimekaitse); kastmissüsteemi kokkupanek; pookimine; puu tüve läbimõõdu, kõrguse, vanuse ja liigi määramine; kaalu arvamine; trimmeri jõhvi kerimine; linnupesakasti ehitamine; väetamine (arvutused).

25. mail on huvilistel võimalus võistlusalasid vaadelda ning mõnda ka isa kaasa teha. Muu hulgas saab end proovile panna puude pikkuse mõõtmisega ja toorsalati komponentide tundmisega.

Kõik on oodatud ka 25. mail kl 17 toimuvale auhinnatseremooniale!

In:

Veel uudiseid

Aeg ja Vaim. Aianduskool 100 erinumber

Kooljuhi juubelikõne. Aianduskooli mitu palet. Vilistlastest kolleegideks. Legend Külvajast. Loe kooli juubeliks ilmunud ajalehte: Aeg ja Vaim 8. juuni 2024.

Õppeaasta lõpuaktused

Maarja küla õpperühma lõpuaktus toimub 13. juunil kl 11 Maarja külas. Lõputunnistuse saab 8 abiaedniku eriala lõpetajat. Räpina Aianduskooli 23/24. õppeaasta pidulik lõpuaktus toimub 21. juunil kl 13 kooli saalis. Lõputunnistuse saavad aedniku, floristi, maastikuehitaja ja tekstiilkäsitöölise eriala lõpetajad. Aktusel kuulutatakse välja aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja tiitli laureaadid. Kõik kaasaelajad ja õnnitlejad on oodatud!

Nooraednike kutsevõistlus Horti Challenge 2024 tõi osalejaid kokku üle Euroopa

Tänavune kevad on Räpina Aianduskoolis mitmes mõttes eriline. Kool tähistab 100. sünnipäevaja ning lisaks sellele toimus 24.–25. mail aianduskoolis rahvusvaheline nooraednike kutsevõistlus Horti Challenge. Võistlustel osales 14 tiimi kaheteistkümnest Euroopa riigist. Võistlejatel tuli lahendada erinevaid ülesandeid kahekümnel võistlusalal. Nii pandi ennast proovile näiteks viljapuu pookimises, taimede istutamises ja niisutussüsteemide ühendamises, määrati mulla pH-d, sõideti murutraktoriga…

ET