Nooraednike kutsevõistlus Horti Challenge 2024 tõi osalejaid kokku üle Euroopa

Tänavune kevad on Räpina Aianduskoolis mitmes mõttes eriline. Kool tähistab 100. sünnipäevaja ning lisaks sellele toimus 24.–25. mail aianduskoolis rahvusvaheline nooraednike kutsevõistlus Horti Challenge. Võistlustel osales 14 tiimi kaheteistkümnest Euroopa riigist. Võistlejatel tuli lahendada erinevaid ülesandeid kahekümnel võistlusalal. Nii pandi ennast proovile näiteks viljapuu pookimises, taimede istutamises ja niisutussüsteemide ühendamises, määrati mulla pH-d, sõideti murutraktoriga vigursõitu ja ehitati linnumaju. Mõlemad võistluspäevad olid temperatuuri mõttes kuumad ja pingelised. Eks võistlusnärv tuli ka sisse, eriti siis, kui pealtvaatajaid oli rohkem.

Esimene võistluspäev lõppes väljasõiduga Setomaale, kus tutvuti kohaliku kultuuriga ning nauditi traditsioonilisi seto toite. Õhtu kulmineerus mõnusa laevasõiduga Lämmijärvel.

Teise võistluspäeva tegid erilisemaks sama ajal toimuvad Räpinas Hea Kodu päevad. Loomemaja ees pakuti mitmekesist kultuuriprogrammi ja mõisapargis toimus parimate palkmajaehitajate mõõduvõtt. Aianduskooli ees oli kuulda pillimängu ja laulu – see tegi aednike võistluse veelgi erilisemaks. Oli rõõm näha, et kohalik rahvas oli kõikidest sündmustest huviga osa võtmas.

Võistluspäevade tulemused avalikustati pargis toimunud pidulikul auhinnatseremoonial. Euroopa parimad nooraednikud aastal 2024 on:

I koht Austria 1 tiim – Emil Obetzhauser ja Jürgen Piller, juhendaja Ricarda Öllerer

II koht Eesti 2  tiim – Sirli Übius ja Pent Joonas Kopelman, juhendaja Andres Vaasa

III koht Iirimaa – Aoife Hester ja Chelirs Brecq, juhendaja Deirdre Walsh

Väga hästi läks ka teisel Eestit esindanud tiimil, koosseisus Mikk Meisterson, Andre Saarma (juhendaja Anu Käär), kes jõudsid 14 võistkonna konkurentsis 4. kohale.

Oleme südamest tänulikud kooliperele ja väljastpoolt kooli tulnud hindajatele-kohtunikele, kes sündmuse õnnestumisse panustasid.

Tuhat tänu meie sponsoritele: Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Europea International, STIHL, Click&Grow, Coop Põlva, Räpina Paberivabrik, Värska Originaal, Baltic Agro, Matogard, Juhani Puukool, Husqvarna, Taimeramm, Seedri Puukool ja Mää.

Veel uudiseid

Aeg ja Vaim. Aianduskool 100 erinumber

Kooljuhi juubelikõne. Aianduskooli mitu palet. Vilistlastest kolleegideks. Legend Külvajast. Loe kooli juubeliks ilmunud ajalehte: Aeg ja Vaim 8. juuni 2024.

Õppeaasta lõpuaktused

Maarja küla õpperühma lõpuaktus toimub 13. juunil kl 11 Maarja külas. Lõputunnistuse saab 8 abiaedniku eriala lõpetajat. Räpina Aianduskooli 23/24. õppeaasta pidulik lõpuaktus toimub 21. juunil kl 13 kooli saalis. Lõputunnistuse saavad aedniku, floristi, maastikuehitaja ja tekstiilkäsitöölise eriala lõpetajad. Aktusel kuulutatakse välja aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja tiitli laureaadid. Kõik kaasaelajad ja õnnitlejad on oodatud!

Nooraednike kutsevõistlus Horti Challenge 2024 tõi osalejaid kokku üle Euroopa

ET