Horti Challenge 2024


24.-25. mail toimub Räpina Aianduskoolis rahvusvaheline noorte aednike kutsevõistlus Horti Challenge, kus osalevad EUROPEA ühenduse koolid. HortiChallenge 2024 on osa Räpina Hea Kodu päevade programmist, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Võistlemas on 15 võistkonda kolmeteistkümnest Euroopa riigist: Austriast, Belgiast, Tšehhist, Taanist, Soomest, Iirimaalt, Lätist, Luksemburgist, Norrast, Rumeeniast, Poolast, Hollandist ning Eestist.

Võisteldakse kahekümnel alal: mulla pH ja taimed; istutamine
muruniitmine; seemnete, viljade või käbide tundmine; taimekaitse (arvutused); istikute ümberistutamine; taimede tundmine; toataimede pistikute tegemine; seemnete külvamine; robotid ja programmeerimine; murutraktori täppissõit; salati koostisosade äratundmine; isikukaitsevahendite kandmine (taimekaitse); kastmissüsteemi kokkupanek; pookimine; puu tüve läbimõõdu, kõrguse, vanuse ja liigi määramine; kaalu arvamine; trimmeri jõhvi kerimine; linnupesakasti ehitamine; väetamine (arvutused).

25. mail on huvilistel võimalus võistlusalasid vaadelda ning mõnda ka isa kaasa teha. Muu hulgas saab end proovile panna puude pikkuse mõõtmisega ja toorsalati komponentide tundmisega.

Kõik on oodatud ka 25. mail kl 17 toimuvale auhinnatseremooniale!

In:


Veel uudiseid

 • Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Täiendav vastuvõtt Räpina Aianduskooli aedniku, floristi, keskkonnakaitse, maastikuehitaja ning tekstiilkäsitöölise erialadele toimub8. juulist – 18.augustini 2024. Korraga saab kandideerida kahele erialale. Loe lisaks…  Sisseastumistest ja vestlus statsionaarsesse (päevasesse) õppesse kandideerijatega toimub 21. augustil 2024, aianduskooli õppehoones (Aianduse 6, Räpina). Mittestatsionaarsesse õppesse kandideerijatele sisseastumisvestlust ei ole (v.a tekstiilkäsitöö). Tekstiilkäsitöö vestlused toimuvad 21. juuli ruumis 216, erialale…

 • Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Kooli ajalehe Aeg ja Vaim 2024. aasta juunikuu lõpetajate erinumbris: Õnnitleme lõpetajaid ja õpetajaid; Aianduskool 100; Õppekäikudest Hollandisse, Austriasse ja Itaaliasse; Mullatervis – Iain Tolhursti kogemusest; Iluaianduse õppekavadest ajaloos … ja palju muud huvitavat! Loe ajalehte!

 • Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aianduskoolis on tavaks õppeaasta lõpus välja selgitada aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja. 2024. aasta õpetajate hääletusele seati õpilaste poolt üles 4 kandidaati: floristi eriala koloriitne õpetaja Leili Alaoja-Rein; maastikuehitusse uusi ideid toovad õpetajad Maris Rebane ja Ivi Sirel; ning keeleõpetaja Ave Teesalu, kes paneb õppijad ladina keelt armastama. Räpina Aianduskooli aasta õpetajaks 2024 valiti üle-koolilisel…

EN