Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024


Aianduskoolis on tavaks õppeaasta lõpus välja selgitada aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja. 2024. aasta õpetajate hääletusele seati õpilaste poolt üles 4 kandidaati: floristi eriala koloriitne õpetaja Leili Alaoja-Rein; maastikuehitusse uusi ideid toovad õpetajad Maris Rebane ja Ivi Sirel; ning keeleõpetaja Ave Teesalu, kes paneb õppijad ladina keelt armastama.

Räpina Aianduskooli aasta õpetajaks 2024 valiti üle-koolilisel hääletusel floristika õpetaja Leili Alaoja-Rein.

Leili iseloomustuseks on kirjutatud: Õpetaja suure tähega. Leili tunde ootavad õpilased elevusega, sest ta pakatab positiivsest energiast, mis kandub edasi õppijatele. Õhkkond tema tunnis on alati meeldiv ja humoorikas, mistõttu on õppimine mõnus. Leili on äärmiselt põhjalik õpetaja, kelle selgitused on selged, töövõtted ja suhtumine õpilastesse toetav. Kui tulemuseni kohe ei jõua siis võtab aja, et uurida vigu ja analüüsida koos, mida ja kuidas saaks paremini. Leili on õpetaja, kes jääb alatiseks meelde.

Aasta noorõpetaja puhul on peamiseks kandideerimise kriteeriumiks vanus, nooreõpetajaks kvalifitseerub kuni 35aastane õpetaja. Tänavu oli üles seatud kaks kandidaati: maastikuehituse noor, kuid staažikas õpetaja Mairold Mänd ning innukas ökoloogiaõpetaja Hannes Rohtsalu.

Aianduskooli aasta noorõpetajaks 2024 valiti Mairold Mänd, kelle kohta kirjutatakse nii: Mairold on õpetaja, kes annab teadmisi edasi süsteemselt. Teooriast rääkides toob palju näiteid tegelikust töömaailmast ja oma praktilisest kogemusest. Oleme teda näinud paljude maastikuehituse võistluste ettevalmistajana ja võistlejate innustajana. Tema enda edukus maastikuehitajana ja valdkonna arendajana motiveerib ka õpilasi. Mairold hoiab õppijaid kursis maastikuehituse uuendustega (nt materjalid, kujundusprogrammid jne), valmistab neid ette päris eluks maastikuehituse valdkonnas. Mairold ei karda konkurentsi, vaid ootab, et ala areneks. Ta julgustab õppijaid kliendilt sirge selja ja loogilise põhjendusega raha küsima, andes edasi teadmisi ettevõtlusest ja hinnakujundusest. Mairoldi intelligentsus, uuendusmeelsus, kiirus, korrektsus, positiivsus ja meeldiv ning alati lugupidav suhtlemisviis teeb temast õpetaja, kelle üle tunneme uhkust.

Palavad õnnesoovid kogu koolipere poolt!

In:


Veel uudiseid

 • Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Sisseastumistest- ja vestlus statsionaarsesse õppesse kandideerijatele 21. augustil

  Täiendav vastuvõtt Räpina Aianduskooli aedniku, floristi, keskkonnakaitse, maastikuehitaja ning tekstiilkäsitöölise erialadele toimub8. juulist – 18.augustini 2024. Korraga saab kandideerida kahele erialale. Loe lisaks…  Sisseastumistest ja vestlus statsionaarsesse (päevasesse) õppesse kandideerijatega toimub 21. augustil 2024, aianduskooli õppehoones (Aianduse 6, Räpina). Mittestatsionaarsesse õppesse kandideerijatele sisseastumisvestlust ei ole (v.a tekstiilkäsitöö). Tekstiilkäsitöö vestlused toimuvad 21. juuli ruumis 216, erialale…

 • Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Aeg ja Vaim juuni 2024. Lõpetajate erinumber.

  Kooli ajalehe Aeg ja Vaim 2024. aasta juunikuu lõpetajate erinumbris: Õnnitleme lõpetajaid ja õpetajaid; Aianduskool 100; Õppekäikudest Hollandisse, Austriasse ja Itaaliasse; Mullatervis – Iain Tolhursti kogemusest; Iluaianduse õppekavadest ajaloos … ja palju muud huvitavat! Loe ajalehte!

 • Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aasta õpetaja ja noorõpetaja 2024

  Aianduskoolis on tavaks õppeaasta lõpus välja selgitada aasta õpetaja ja aasta noorõpetaja. 2024. aasta õpetajate hääletusele seati õpilaste poolt üles 4 kandidaati: floristi eriala koloriitne õpetaja Leili Alaoja-Rein; maastikuehitusse uusi ideid toovad õpetajad Maris Rebane ja Ivi Sirel; ning keeleõpetaja Ave Teesalu, kes paneb õppijad ladina keelt armastama. Räpina Aianduskooli aasta õpetajaks 2024 valiti üle-koolilisel…

ET