WorldSkills 2022 maastikuehituse võistlus toimub Tallinnas

Algselt Hiinas Shanghais toimuma pidanud kutseoskuste suurvõistluse tühistamise tõttu sai Eesti võimaluse korraldada noorte kutseoskuste maailmameistrivõistluse WorldSkills 2022 maastikuehituses. Erinevate alade võistlused jagati liikmesriikide vahel vastavalt sooviavaldustele ja võimekusele. Eesti kandideeris, et korraldada maastikuehituse võistlust ja osutus valituks.

Maastikuehitus on varasemate välisvõistluste käigus kujunenud Eesti lipulaevaks. 2017. aastal toodi koju maailma meistrivõistluste kolmas koht (Mairold Mänd ja Erik Rüütel – Räpina Aianduskool) ning eelmisel aastal euroopa hõbemedal (Kerly Väinsar ja Ergert Aug – Räpina Aianduskool).

WorldSkills maastikuehituse võistlusala juhi Raili Laasi sõnul võimaldab maastikuehituse võistlusala Eestis võõrustamine nimetatud eriala rohkem pildile tuua. „Maastikuehitajatelt küsitakse sageli vaid ilusat aiadisaini või ka lihtsalt lillede istutamist, aga selle eriala ettevalmistus lubab palju enamat. Usun, et nii suur sündmus kasvatab noorte huvi maastikuehitaja eriala vastu, sest näha omavanuseid noori üle maailma tegemas põnevat tööd tõelise rõõmu ja kvaliteediga, lihtsalt paneb järgmiste noorte südamed maastikuehituse rütmis põksuma,“ sõnas Raili Laas.

WorldSkills Competition 2022 Special Edition maastikuehituse kutsemeistrivõistlused toimuvad Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses 24.-27. oktoobril 2022. Osaleb 30 võistlejat, 15 riigist. Eestit esindavad võistlusel Räpina Aianduskooli maastikuehitajad Kerly Väinsar (EuroSkills 2021 maastikuehituse hõbe) ning Siim-Robin Noorem.

WorldSkills 2022 Team Estonia

allikas ja foto: WorldSkills Estonia