WorldSkills 2017 pronksimeeste tunnustamine

Aianduskooli pere kogunes 8. novembril kokku, et avaldada tänu ja tunnustust meie koolile au ja kuulsust toonud maastikuehituse eriala vilistlastele Mairold Männile ja Erik Rüütlile ning nende juhendajale Priit Trahvile.
Mairold ja Erik said hakkama enneolematu saavutusega võites pronksmedali maastikuehituses 44. ülemaailmsetel kutsemeistrivõistlustel WorldSkills. See oli ühtlasi esimene medal, mille eesti võistlejad WorldSkillsil on võitnud. Tugevas rahvusvahelises konkurentsis väljavõideldud kolmandat kohta jagati Hiina võistkonnaga, keda punktiarvestuses siiski pisut edestati.


„Niivõrd suur rahvusvaheline tunnustus on selge märk sellest, et meie kutseharidus on maailmatasemel. Selliste ülemaailmsete võistluste konkurents on meeletu, kus iga esiletoomine on tähtis. Esimene medalivõit on seejuures Eesti jaoks murranguline saavutus,“ kommenteeris medalivõitu SA Innove hariduse agentuuri juhataja ja rahvusvaheliste kutsemeistrivõistluste tehniline delegaat Tanel Oppi.

Nii Mänd kui ka Rüütel on medalivõiduga väga rahul, sest kohta esikolmikus on pikalt igatsetud. „Oleme meeletult rahul, sest võistlusel osalesid 23 tugevat võistkonda. Kolmanda koha tõi meile hea koostöö ning tugev võistluskogemus – minul on ligi 14 võistlust seljataga. Suurimaks katsumuseks oli esimene võistluspäev, kus jäime küll ajahätta, kuid tegime see-eest kvaliteetse töö. Teisel päeval saime hea rütmi sisse ja sekkusime kõrgesse konkurentsi,“ kommenteeris Rüütel.

Maastikuehitajad kogusid võistlusel 736 punkti ning pälvisid ka rahvuse parimate (Best of Nation) võistlejate tiitli. Noormehi juhendas võistlustel Eesti rahvusvaheliste võistluste ekspert maastikuehituses, Raili Laas.

44. WorldSkills’i võistlused toimusid 15.-18. oktoobrini Abu Dhabi riiklikus messikeskuses (ADNEC) Araabia Ühendemiraatides, kus 51 võistlusalal osales 1256 noort ligi 60 riigist üle maailma. Eesti osales võistlustel kuuendat korda ning saavutas riikide keskmiste punktide üldarvestuses 22. koha. Järgmine WorldSkills toimub 2019. aastal Kaasanis Venemaal.

Aianduskoolis maastikuehituse õpetajana ametis olev Mairold Mänd ei pidanud võimatuks, et tema õpilased võiksid teha suuri tegusid juba 2021. aasta WorldSkillsil.