Waldorfnuku valmistamine 01.04. 2016

Hind: 35
Õppejõud: Maaja Kalle

LIIKUVATE KÄTE JA JALGADEGA NUKUD
Need nukud sarnanevad ehk mingil moel tänapäeval võidutseva Barbie-nukuga, ainult et nuku kehaproportsioonid pole täiskasvanu, vaid lapse omad. Tänu käte ja jalgade liikuvusele on neid võimalik väga erinevatesse asenditesse seada, sest nad on head võimlejad. Hõlpus on ka neil riideid vahetada. Seetõttu sobivad nad eriti sellistele tüdrukutele, kes armastavad nukkudele riideid õmmelda. Juuksedki on tikitud nõnda, et neid saab kammida ja igasugustesse soengutesse seada.

liikuvate käte ja jalgadega nukk

Kursuse käigus valmib umbes 17 cm pikkune nukk. Iga osaleja saab spetsiaalsele nukutrikoo kangale valmisjoonistatud nuku detailid ( 2 eurot, mis lisandub kursuse maksumusele). Kursuslased saavad kaasa materjalid nuku valmistamise kohta ja nukuriiete lõiked.
Kaasa võtta:
• Käärid, peenem õmblusnõel.
• 40-50 grammi puhast värvimata valge lamba kraasvilla.
• Peenemaid väikesepealisi nööpnõelu.
Nuku juuste materjalist täpsemalt esimesel kokkusaamisel.

Kursuse kava:
• Mis on waldorfnukk? Erinevad waldorfnukud. Waldorfnukk ja laps. Erinevale eale vastavad nukud. Nuku kere, käte ja jalgade käsitsi õmblemine. Villapallist aluspea tegemine. Pea vormimine silma- ja kuklajoone õmblemise teel. Nuku kere täitmine villaga.
• Nuku pea sobitamine kerele ja trikooga katmine. Jalgade ja käte täitmine kraasvillaga. Nuku käte ja jalgade kinnitamine kerele. Nukule silmade ja suu tikkimine.
• Nukule villasest lõngast juuste tikkimine. Peanaha katmine hääbepistes. Pikkade juuste korral (tüdruknukk) juukselahu ja soovi korral tuka õmblemine. Poissnuku puhul peale peanaha tikkimist lühikeste juuste (siilisoeng) tikkimine.

Andmed koolitusel osaleja kohta:

Aadress *
E-post
Täienduskoolituse kursuse nimi *
Aeg:
Koht *
Põhjendus ja lisainfo

Koolituse eest tasuja andmed kui maksja pole sama isik

Maksja andmed