Vähemlevinud ja perspektiivsete köögiviljade kasvatus

Pildi allikas: pixabay.com/stux

Koht: Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: L – P 19.03. – 20.03. 2022 Esimene õppepäev algab kell 11.30, teine kell 9.00.
Maht: 16 ak tundi
Hind: 80 €, tasumine ettemaksuarve alusel.
Juhendaja: Toivo Niiberg

Sihtrühm:
Aia ja põllumaad omavad talunikud, väikeettevõtjad ja ettevõtete töötajad, kellel on vajadus oma maa ratsionaalsemaks kasutuseks. Hobiaednikud.

Koolituse alustamise nõuded: Algteadmised köögiviljandusest.

Koolituse läbinu
• teab ja tunneb vähelevinumaid köögivilju ja nende kasvatamise iseärasusi;
• omab teadmisi nende töötlemiseks ja säilitamiseks.

Auditoorses õppes käsitletavad teemad:
* Maapirni, nõiakartuli, kultuurvõilille, takja, pastinaagi ja mustjuure kasvatamine ning töötlus.
* Ülevaade perspektiivsetest salati- ja spinatikultuuridest. Hosta, spargli, lehtpeedi ehk mangoldi, salatkrüsanteemi, mungalille ja aedportulaki kasvatamine ja töötlus.

Õpingute lõpetamise eelduseks on 100% osalemine õppetegevuses. Hindamist ei toimu, koolituse läbinule väljastatakse Räpina Aianduskooli tõend.

Räpina Aianduskool on Eesti Töötukassa koostööpartner.

Lisateave: Majutuse võimalus lisatasu eest kooli õpilaskodus, Nooruse 1, Räpina, kui on kohti. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete. Muud ametlikud majutusvõimalused on valikuna Räpina valla kodulehel.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega .

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 3 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo tel: 796 1549; 5346 1209 või koolitus@aianduskool.ee Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse alguse edasi lükkamiseks. Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis! Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Õppegruppi arvamine toimub avalduste laekumise järjekorras, koha õppegrupis tagab ettemaksuarve tasumine. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust.