Täistaimse toidu koolitus toitlustajatele

EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

Koht: Räpina Aianduskool, Pargi 32, Räpina
Aeg: 26.jaanuar – 10.veebruar 2019 kell 9.00 – 18.00 Koolitus toimub järjestikustel nädalavahetustel! NB! ÕPPEGRUPP TÄITUNUD!
Maht: 44 tundi

Sihtgrupp: Koolide, lasteaedade ja toitlustusettevõtete kokad, abikokad ja muud toitlustamisega kokku puutuvad inimesed. Eelistatud on erialase hariduseta või aegunud oskustega inimesed, madalama haridustasemega inimesed ja 50+ inimesed.

Õppe alustamise tingimuseks on toidu valmistamise kogemus ja valmisolek osaleda õppetegevuses. Koolitusel ei saa osaleda inimesed, kes õpivad kutseõppeasutuses, rakenduskõrgkoolis ega ülikoolis tasemeõppes riigieelarvelisel kohal.

Koolituse õpiväljundid:

Koolituse läbinu:

  • Kasutab toiduks erinevaid taimseid toidugruppe (puuviljad ja marjad; köögiviljad; kaunviljad; teraviljad; pähklid, seemned ja seened)
  • Kasutab õiget terminoloogiat ja nende tähiseid (vegan, vegetaarian, gluteen, laktoos)
  • Kasutab erinevaid taimse tooraine töötlemisvõtteid (aurutamine, röstimine, praadimine, wokkimine, püreestamine jne)
  • Asendab menüüdes loomsed toorained toitainete koostiseliselt samaväärsete taimsete toorainete vastu
  • Koostab täisväärtusliku täistaimse menüü, arvestades erinevaid toidugruppe, mis varustavad keha erinevate toitainetega (vitamiinid, mineraal-, füto-, kiud- ja makrotoitained).

Hind: Osalejale tasuta, rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi vahenditest tegevuse „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine” raames haridus- ja teadusministri 23.05.2018 nr 1.1-2/18/221 käskkirja alusel.
Räpina Aianduskool on Eesti Töötukassa koostööpartner.