Räpina Aianduskooli taimekasvatusprojekt alustab varsti

OSALEJATE NIMEKIRI

Räpina Aianduskoolil on hea meel teatada, et peagi on algamas taimekasvatusprojekt, mis alanud aastal kannab nime “Tomatisõbrad”. Ootame õppeasutuste klasse, väiksemaid rühmi ja huviringe koos juhendajatega üheskoos tomatit kasvatama!

Üheskoos kasvatame hariliku tomati (Lycopersicon esculentum) väikeseviljaliste sortide ’Venus’ ja ’Vilma’ taimi. Projekti käigus võrdleme tomatitaimede kasvu. Kasvatamisel kasutame erinevaid looduslikke väetisi. Lisaks ootavad ees iganädalased huvitavad viktoriiniküsimused, nädala nipp, mitmed konkursid ja võistlused ning kevadine maitsev, tervislik ja värviline saak. Õpetusi jagavad ja tuge pakuvad aianduskooli õpilased ja õpetajad.

Registreerimine projektis osalemiseks algab Räpina Aianduskooli kodulehel 15. jaanuari hommikul kell 9.00 ja kestab 31. jaanuari hilisõhtuni või kuni 500 rühma täitumiseni. Aitäh! Registreerimine on lõppenud. Noortaimed saadame projektis osalevatele rühmadele kokkulepitud kättesaamiskohtadesse 11.-15. veebruaril. Taimede kättesaamiskohtadest teavitatakse kõiki osalejaid eraldi. Soovijatele pakume taaskord võimalust meile aianduskooli külla tulla, et ise taimed kätte saada. Kõikidele aianduskooli külastajatele on üllatuskingitus garanteeritud.

Aktiivsed projekti tegevused saavad alguse 18. veebruaril. Projekti raames istutame tomatitaimed ümber, hooldame ja vaatleme kasvavaid taimi ning lõpuks muidugi maitseme endakasvatatud tervislikke tomativilju! Projekti käigus uurime, kuidas toimub tomati kasvatamine, kes on tomati sõbrad ja vaenlased, kuidas taimi väetada ja toestada. Ühine tomatitaimede kasvatamine kestab 10. maini 2019. Projektiperioodil on võimalik iganädalaselt vastata viktoriini küsimustele ja täita tabelit taime kasvu edenemise kohta. Samuti toimub mitu konkurssi. Lisaks on kõik osalejad oodatud pidama projektipäevikut – foto- ja/ või videoblogi. Ägedamad konkursitööd ja aktiivsemad osalejad saavad tunnustatud ja autasustatud!

Täiendavate küsimuste korral on abiks projekti meeskond.

E-post: sobrad@aianduskool.ee

Otsi meid ka Facebookist (grupp “Tomatisõbrad”)!

Projekti läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.