Räpina Aianduskooli ilmestab nüüdiskunst

Lisaks 2008. aastal ehitatud sööklale, 2009. aastal valminud kaasaegsele õpilaskodule ja 2010. aastal rajatud õppekasvuhoonele ja 2012.aastaks renoveeritud õpphoonele on Räpina Aianduskooli perel ja külalistel taas põhjustrõõmustada , sest koolihoone juurde on rajatud kaasaegne kunstiteos.Ideekonkursile laekus kolm ideekavandit, millest kuueliikmeline žürii pidas esimese koha vääriliseks tööd „Vaade ajalukku“. Võidutöö autoriks onKAOS Arhitektid: Margit Aule, Katri Haarde ja Mae Köömnemägi. Tegemist on kohaspetsiifilise kunstiobjektiga, mis meenutab asjaolu, et selles kohas on varem asunud viljapuuaed.

„Kaev, mille põhjas avaneb vaade õunapuule, on valmistatud roostekarva terasest, materjal, mis on avalikus ruumis kasutamiseks väga vastupidav ja hästi säiliv. Roostene toon on kontrastiks teost ümbritsevale külluslikule rohelusele suvel ja lumele talvel,” selgitas Margit Aule „teosel kujutatud õunad sümboliseerivad lisaks viljapuu aiale ka Räpinale iseloomulikke kauneid aedu ja siinset aianduskooli.”

II koha pälvis ideekavand „Savoy“, MTÜ Viigi Mänguasi ja III koha „Viljapuuaed“, KAOS Arhitektid OÜ. Kolme kavandiga on võimalus lähemalt tutvuda kooli raamatukogus.

Kunstiobjekt „Vaade ajalukku“ valmis projekti “Õppehoone projekteerimine, renoveerimine ja sisustamine” raames. Projekti kogumaksumuseks kujuneb 5,2 miljonit eurot, millest 4,3 miljonit eurot rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ning 0,9 miljonit eurot katab kaasfinantseeringuna Haridus- ja Teadusministeerium.

Kunstiteose rajamise aluseks on 2011.a. jõustunud kunstiteose tellimise seadus.

Lisainfo:
Signe Zupsmann,

Räpina Aianduskooli projektijuht
telefon 53 006 504
signe.zupsmann@aianduskool.ee