RAK kannab tiitlit energiasäästlik kaunis kodu 2012

Räpina Aianduskool kannab tiitlit energiasäästlik kaunis kodu 2012

Pühapäeval, 20. jaanuaril tunnustas Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Räpina Aianduskooli tiitliga energiasäästlik kaunis kodu 2012 ja andis üle vastava tunnistuse koos meenetega. Autasustamine toimus Tallinnas Nokia kontserdimajas Eesti Omanike Keskliidu III kongressil.

Räpina Aianduskool on viimastel aastatel edukalt kasutanud Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendeid, renoveerinud ja rajanud selle kaudu mitmeid objekte. Kõigi ehitiste puhul on püütud arvesse võtta energiasäästu põhimõtteid. 2008. aastal valmis söökla ning 2009. aastal Nooruse tn ühiselamu.

„Ajakohane soojustus, põrandaküte, soojustagastusega ventilatsioonisüsteem, maaküte koostoimes linna tsentraalküttesüsteemiga. Renoveerimine on andnud väga hea tulemuse ja kokkuhoid võrreldes teiste analoogsete hoonetega – Jõe ja Sireli tn õpilaskodud – on olnud märkimisväärne,“ kinnitab kooli direktor Heino Luiga.

Järgmise suuremahulise tööna rajati 2009.-2010. aastal õppekasvuhoone, millele projekteeriti ja paigaldati päikesepatareid vee ettesoojendamiseks. Vee eelsoojendus on taimede igapäevaseks kastmiseks väga oluline ja päikesepatareid täidavad seda rolli efektiivselt. Samuti paigaldati kasvuhoonesse kliimajuhtimise programm PRIVA.

2011.-2012. aastal oli järg õppehoone renoveerimise käes. Õppehoone projekteerimisel, renoveerimisel ja soojustamisel seati eesmärgiks A energiamärgise nõuded. Seda silmas pidades on soojustatud vundamendid, seinad, katused, rajatud soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Päikesepaneelid soojendavad vett ja ventilatsiooniõhku.

Detsembris 2012 avati ka CO vahendite abil renoveeritud Sireli õpilaskodu, kus soojustati vundament, seinad, rajati uus soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Päikesepatareid toetavad veesoojendamist ja ventilatsiooni kütet. Kool loodab saada olulist energiasäästu, kuna direktori kinnitusel oli see hoone varem suur energiaraiskaja.

Allikas:
http://www.polvamaa.ee/