Putukatöötuba

Hasartmängumaksu Nõukogu poolt toetatav loodusharidusprojekt

Putukatöötuba (kestus 2 tundi). Korraga 10-13 õpilast. Välitingimustes putukate otsimine ja korjamine. Hiljem liikide määramine. Tutvustatakse õpilastele kasulike ja kahjurliike ning nende looduslikke vaenlasi.

Putukatest tolmeldajad on hädavajalikud mitmete majanduslikult tähtsate põllukultuuride kasvatamisel (nt puu- ja köögiviljad, raps, tatar, marjakultuurid). Edukas tolmeldamine suurendab tootlikkust ja parandab saagi kvaliteeti. Viimastel kümnenditel on nii meemesilaste kui ka looduslike mesilasliikide arvukus kõvasti kahanenud. Tolmeldajate kao põhjuseks on õiterikaste elupaikade kadumine, kahjurid, haigused ning agrokemikaalide ülemäärane kasutamine. Samal ajal kasvatatakse tolmeldamist vajavaid kultuure üha suurematel pindaladel. Kui me putukatest lugu ei pea, siis kes see katab toidulaua.