Õpipoisid lõpetasid

Haljasalade hooldamise õpipoisiõpe ehk statsionaarne töökohapõhine õpe koosnes 8-st õppenädalast aianduskoolis ning õppesessioonide vahelisel ajal praktikast töökohas. Õpe algas 13. aprillil ning õpiajaks 9 kuud. Kaheksa õppenädala sisse mahtus õpetus muru rajamisest ja hooldamisest, istutusalade rajamisest ja hooldamisest, keskkonnahoiust ja maastikuhooldusest ja paljustki veel, kokku üle tuhande tunni õpet. Õppekava läbisid ja kooli lõpetasid Kuno Mägi, Katrin Oja, Mariliis Ostra, Anu Parksepp-Lahe ja Ille Rämmer.

19. novembril toimunud lõpuaktusel aianduskooli direktori Kalle Toomi sõnadest jäi kõlama, et õpipoisi puhul ei saaks küsida, mis edasi? Kõik lõpetanud on tööinimesed ning õpitut saab rakendada kohe oma töös. Samuti olid õppijaks mõlemad pooled – õpilased ning kool. Õpe oli kontimööda ka lõpetajatele ning mõnigi heietas mõtet tulla veel õppima peatselt algavale nooremaedniku õpipoisiõppesse.

Õpipoisid_koos