Oskuste festival Noor Meister 2018

Oskuste festival Noor Meister 2018 toimub 3.-4. mail Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Oskuste festival keskendub noortele ning oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Noor Meister toob pealtvaatajateni kutsemeistrivõistlused 31 võistlusalal, kus võtavad mõõtu üle 300 kutseõppuri. Võistlustel selguvad Eesti parimad noored meistrid, kellest mitmed lähevad Eestit esindama rahvusvahelistele võistlustele EuroSkills ja WorldSkills. Parimate väljaselgitamisel hindavad kohtunikud võistlejate kiirust, täpsust ning omandatud teadmiste ja oskuste rakendamist.

Kutsevõistlustel osalevad aianduskooli floristid Tuuli Matikainen, Kelli Piholaan, Darina Plyushko ja Ethel Võikar ning maastikuehitajad Markus Vainu, Ilmar Jürisaar, Kätlin Kiima ja Jekaterina Gusseva. Maastikuehituse võistlusalade püstitamisel on abiks ME16-41/42-K kursuse õpilased.

Noorte aednike kutsevõistlus toimub 18. mail Türi lillelaadal, kus aianduskooli esindavad Jaano Oras ja Jegor Dejev.

Loe lisa:
Noor Meister 2018