Noor Meister 2017 parimad aednikud

Noor Meister 2017 parimad aednikud on Serena Bersin ja Anna-Liisa Urm Luua Metsanduskoolist. Aednike kutsemeistrivõistluse teise koha saavutasid Heli Poikalainen ja Reta Poolak Räpina Aianduskoolist ning kolmandale kohale tulid Jegor Dejev ja Paula Lenk, samuti Räpina Aianduskoolist.

4. mail kuulutati võistluse järel võitjateks Reta Poolak ja Heli Poikalainen, kuid tulemuste kontrollimisel selgus 5. mail, et võistluse kohtunikud olid teinud punktide arvestuses vea. Parandatud tulemused kinnitavad: Noor Meister 2017 parimad aednikud õpivad Luua Metsanduskoolis.

SA Innove foto

Aednike paarisvõistlus koosnes viiest võistlustööst. Võistlusülesannete hulka kuulus taimede määramine (15 minuti jooksul määrati 15 taime), pookimine (10 minuti jooksul võimalikult paljude näidiste kvaliteetne pookimine), istutuskastide ja kastmissüsteemi valmistamine ja taimede istutamine ning trimmeri jõhvi paigaldus.

Õnnitleme Luua Metsanduskooli ja tunneme uhkust 2. ja 3. koha saavutanud aianduskooli tublide õpilaste üle!