Eesti 2016. a parimad noored aednikud õpivad Räpina Aianduskoolis.

Neljapäeval, 21. aprillil toimus Tartus Maamessil aiandusalane kutsevõistlus „Noor Aednik 2016“ kutsekoolide õpilastele, mille käigus selgitati välja Eesti parimad noored aednikud.

Mõõtu võtsid noored aednikud Räpina Aianduskoolist, Luua Metsanduskoolist, Hiiumaa Ametikoolist ja Kopli Ametikoolist ning külalistena Bulduri Aianduskoolist (Bulduru Dārzkopības Vidusskola, Läti) ja Erfurti Ernst-Benari-Koolist(Ernst-Benary-Schule, Saksamaa)

• taimede tundmises  – võistlejal tuli 15 minuti jooksul määrata taime osade järgi 15 erinevat taime ning vastused kirjutada ladina keeles;
  • pookimises – võistlejatel tuli 15 minuti jooksul kvaliteetselt pookida võimalikult palju pookealuseid;
  • kompleksülesande lahendamisel: võistlejail tuli
    –  etteantud vahenditest ja joonise alusel ehitada lilletorn;
    – teostada ruumala- ja massi arvutused;
    – teostada istutuseelsed ja – järgsed toimingud, paigaldada konteinerisisene veereservuaar ning teostada joonise alusel taimede istutamine;
  • kastmissüsteemi ehitamisel – võistlejatel tuli koostada olemasolevatest (etteantud) vahenditest lihtne, määratud pikkusega (mõõdulinti kasutamata) ja töökorras (ilma leketeta) kastmisvoolik;
  • tehnika tundmisel -võistlejal tuli aja peale trimmeri trimmipeale jõhv kerida.

Pingelise võistluse võitsid ning Eesti parima noore aedniku tiitli pälvisid Marian Põldmets ja Jaan Tanvel Räpina Aianduskoolist. Teise koha saavutasid Serena Bersin ja Anna-Liisa Urm Luua Metsanduskoolist.  Kolmanda koha saavutasid Reta Poolak ja Birgit Kahur  Räpina Aianduskoolist.

Suur tänu kõigile õpetajatele, aednikele ja teistele töötajatele, kes meie õpilasi on nii hästi ette valmistanud!
Lisaks tänusõnad meie headele sõpradele:
– Luua Metsanduskoolist, kelle esimese kursuse õpilased saavutasid II koha;
– Bulduri aianduskoolist, kelle õpilased saavutasid üldarvestuse III koha;
– Ernst Benary koolist, kelle õpilased saavutasid üldarvestuses IV koha ning näitasid esmaklassilisi oskusi päris mitmel alal;
– Tallinna Kopli Ametikoolist ja Hiiumaa Ametikoolist tubli konkurentsi pakkumise eest!

Võistluse korraldas  SA Innove koostöös Räpina Aianduskooliga.

Võistlust on kajastanud: loe siit ja kuula raadiot Elmar siit

Lisainfo:
Tõnis Soopere