Aiasaaduste mahesäilitus ja -töötlus

Pildi allikas: pixabay.com

Koht ja aeg: Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: R – L 10. – 11. märts 2023 Esimene õppepäev algab kell 11.30, teine kell 9.00.
Maht: 16 ak tundi
Hind: 120 €, tasumine ettemaksuarve alusel.
Juhendaja: Toivo Niiberg

Sihtgrupp:
• Aia ja põllumaad omavad talunikud, väikeettevõtjad ja ettevõtete töötajad, kellel on vajadus oma aiasaaduste mahesäilitamiseks-töötlemiseks.
• Hobiaednikud.

Kursuse läbinu
• Omandab mahesäilituse baasalused.
• Teostab õigeid mahetöötlemise võtteid kasutades aiavilja säilitamisvalmiduse.

Õppe sisu:
Auditoorses õppes käsitletavad teemad:
1. Aiasaaduste värskelt säilitamise põhimõtted ja võimalused. Maakeldrid ja moodsad hoidlad. Taimetoitlus – plussid ja miinused. Toorsalatid ja nende valmistamise reeglid. Naturaalsed mahlad. Toorhoidised.
2. Ülevaade aiasaaduste hapendamisest, sügavkülmutamisest ja kuivatamisest.

Hindamist ei toimu, kursusel osalejale väljastatakse tõend.

Räpina Aianduskool on Eesti Töötukassa koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiate töötukassa lehelt.

Lisateave: Majutuse võimalus lisatasu eest kooli õpilaskodus, Nooruse 1, Räpina, kui on kohti. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud kursuse õppekava ja täienduskoolituse õppekorraldusega.

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 3 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo tel: 796 1549; 5346 1209 või koolitus@aianduskool.ee Grupi mittetäitumisel on Räpina Aianduskoolil õiguse kursuse algust edasi lükata. Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Õppegruppi arvamine toimub avalduste laekumise järjekorras, koha õppegrupis tagab ettemaksuarve tasumine. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust!
Registreerumine lõppenud