Maitse- ja ravimtaimed väiketootmises (koduaias)

Koht ja aeg:  Aianduse 6, Räpina, Räpina Aianduskool
Aeg:
I grupp: L – P 05.06. – 06.06. 2021 Esimene õppepäev algab kell 11.30, teine kell 8.00. NB! Õppegrupp täitunud!
II grupp: L – P 12.06. – 13.06. 2021 Esimene õppepäev algab kell 11.30, teine kell 8.00. NB! Õppegrupp täitunud!
Maht: 16 ak tundi
Hind: 65€
Õppejõud: Toivo Niiberg

Sihtgrupp: väikeettevõtjad, turismitalunikud, huvilised, tööotsijad

Eesmärk: Maitse- ja ravimtaime olemuse, klassifikatsiooni ja kasutuse tutvustamine. Maitse-ravimtaimede kasvatamise võimalustest väiketootmises.

Õpiväljundid:
Kursuse läbinu:
• Oskab määratleda maitse-ravimtaime olemust.
• Omab ülevaadet tähtsamatest ravim-maitsetaimedest.
• Omab ülevaadet erinevatest kasvatamise tehnoloogiatest.
• Oskab kasutada peamisi maitse-ravimtaimi.

Õppesisu: Kontaktõpe koosneb auditoorsest  ja praktilisest tegevusest

1. Auditoorse töö teemad:
1.1. Maitse-ravimtaimede olemus ja definisatsioon. Igapäevase kasutamise põhimõtted.
1.2. Maitse ja ravimtaimede kasvatamise tehnoloogiad.
1.3. Maitse ja ravimtaimede töötlemine ja säilitamine.
1.4. Ravimtaimed ja sümptomid: tähtsamad antidepressandid, looduslikud rahustid, immuunsüsteemi tugevdajad, antioksütatiivsed taimed ehk vanaduse peletajad, reumaatiliste hädade leevendajad ja gripi-külmetushaiguste ennetajad, vererõhureguleerijad ja stimuleerijad.
2. Praktilise töö lühikirjeldus:
2.1. Tutvumine tähtsamate maitse-ravimtaimedega. Kooli kollektsioon.
2.2. Ravimtaimede paljundus pistikutest.

Õpingute lõpetamise eelduseks on 100% osalemine õppetegevuses. Hindamist ei toimu, koolituse läbinule väljastatakse Räpina Aianduskooli tõend.

Räpina Aianduskool on Eesti Töötukassa koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiate töötukassa lehelt

Lisateave: Majutuse võimalus lisatasu eest (10€/öö) kooli õpilaskodus, Nooruse 2, Räpina. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud täienduskoolituse õppekorraldusega

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 3 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo tel: 796 1549; 5346 1209 või koolitus@aianduskool.ee Grupi mittetäitumisel jätab Räpina Aianduskool endale õiguse kursuse alguse edasi lükkamiseks.

Registreerumine lõppenud
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust. Koha õppegrupis tagab ettemaksuarve tasumine.

Pildi allikas: pixabay.com