Mais 2013

4. mail osales RAK koolitutvustusega Tartu Tudengilaadal.

*   *   *

9. mail toimunud kutsevõistluse tulemus: Eesti parim noor aednik aastal 2013 on aianduse eriala õpilane Kaidi Kask ja talle järgnes maastikuehitust õppiv Leegi Põder.

Fotod kutsevõistlusest: http://ak.rapina.ee/pg/galerii/floristaia/2013/index.htm 

*   *  *

9. mail toimus lahtiste uste päev. Uudistajaid käis kohal üle 300 – Valga-, Võru  ja Põlvamaalt, Viljandimaalt, Pärnust ja Vändrast, Läänemaalt, Lääne-ja Ida-Virumaalt, Tallinnast, Jõgevamaalt…

Maikuu jooksul on aianduskooli külastanud ja siin oma töönõupidamisi läbi viinud Võru- ja Põlvamaa üldhariduskoolide koolijuhid, Liivimaa kutsekoolide juhid ja Harjumaa kohalike omavalitsuste juhid. Lisaks rida erinevaid väiksemaid delegatsioone nii Eestist kui piiir tagant.

*  *  *

13.05.2013 käisid 1. kursuse floristid õpetaja Andi Normeti kevadisi põlde uudistamas ja sibullillede alast tarkust kogumas. Andi Normet kasvatab umbes hektarilisel põllul 140 sorti nartsisse ning on mitme raamatu autor (“Gladioolid aeda”, “Liiliad aeda” ja “Sibullillede ajatamine”). Fotogalerii kool FB-lehel.

*   *   *

24. maist 24. augustini toimub V Rahvusvaheline Tallinna Lillefestival 2013 Tornide väljaku pargis. Räpina Aianduskool on esindatud näidisaiaga “Tervendav aed” platsil nr 11. Töö autorid: Priit Trahv, Tõnis Soopere, Eevi Haav, Maret Jäger, Kaja Överus. RAKi vilistlane (maastikuehitus) ning praegune õpilane (floristika)  MAALI ROOMET kutsub vaatama oma isikaeda “Rütmiming”.

Pildigalerii kooli FB-lehel.

*   *   *

25. 05 osales Räpina Aianduskooli võimlemisrühm Tartu võimlemispeol „See rõõm on elust endast“.

Võimlemisrühm, mis tegutseb õpetaja Irmen Nagelmaa juhendamisel aastast  2008, on Räpina Aianduskooli nime hoidnud maakondliku- ja vabariikliku tantsupeo kaardil (2009, 2011) ning lehvitanud lippu II CSIT-i (harrastusportlaste olümpia) maailmamängudel Tallinnas(2010).

 *   *   *

RAK õpilased on praktikatel, sh välisriikides. Praktikast Prantsusmaal on meeleolukad postitused 1mg õpilase Leegi Põdra blogis tuleleegid.blogspot.com

Lahkusid praktikandid Saksamaalt Erfurdist, saabusid praktikandid Prantsusmaalt (16 õpilast, 2 õpetajat). Prantslased jõudsid Räpinasse 25. mail. 5-päevasele tutvumispraktikale saabusid praktikandid Venemaalt (Moskva Majandusinstituudi Pihkva filiaalist).

Aianduskooli pikaajaline partnerkool Saksamaalt Erfurdist sai juba teist korda tiitli “Euroopa kool” – õnnitleme! Pidulikust tseremooniast said osa ka Räpina Aianduskooli õpilased ja õpetajad, kes saatuse tahtel just sel ajal Erfurdis täiendusel-praktikal viibisid.

*   *   *

Räpina Aianduskoolis kirjutavad lisaks õpetajatele kirjutavad raamatuid ka õpilased. Maikuus
jõudis poelettidele 2ak2 kursuse õpilase Tiit Koha raamat “Aiakahjurid”.

4. mai Aiasaates (Kanal2, saated on järelvaadatavad) andis külmakahjustuste likvideerimise ja pistokste tegemise alast nõu RAK õpetaja Sirje Tooding. 11. mai Aiasaates  kevadnõu õpetaja Reet Palusalult. 18. mai Maahommikus “mini-Holland Põlvamaal”: õpetaja Andi Normet ja tema sibullilled.

RAK vilistlane, florist Moonika Tohvri, kes on eeloleval suvel minemas Eestit esindama maailmameistrivõistlustele WorldSkills, jagab Delfis/Noorte Hääles nõu, milliseid lilli kinkida koolilõpetajatele.

http://noortehaal.delfi.ee/news/koolilopp/delfi-video-vaata-milliseid-lilli-soovitab-koolilopetajatele-kinkida-eestit-kutsehariduse-maailmameistrivoistlustel-esindav-florist.d?id=66142660

*   *   *