Liivimaa kutsekoolide omaloomingu konkurss 2013

14. veebruaril toimus Räpina Aianduskoolis Liivimaa kutseõppeasutuste õpilaste omaloomingu konkurss. Konkursile järgnes sõbrapäevadisko.

Kahjuks ei leidnud enamus koolidest võimalust osaleda, kuid seda suurem oli rõõm nende külaliste üle, kes kohale jõudsid.

Välja oli kuulutatud viis erinevat võistluskategooriat. Kõik osalejad pidid oma tööd tutvustama – kuidas, millal, …

Kategooria “Roosa panter” alla liigitusid kehalise liikumisega seotud etteasted. Parimaks hinnati RAKi segaseltskonnapantomiim “Juhtum bussis” (Riina Zaitseva, Elizaveta Krasovskaja, Jevgenia Matvejeva, Jekaterina Švaiger, Jürgen Kivimäe).

“Rohelisem elu” tähendas mistahes taaskasutust. Esikoht taas Ellerisse, Gertrud Leopardile ballikleidi eest. Leidlikkuse eest tunnustati Räpina ÜG noormeest Vallo Vaherpuud, kelle kööginagi võimaldas köögitarbeid vanade kahvlite-lusikate otsa riputada. Heade nippide eest võivad osalejad tänulikud olla RAKi töötajale Luule Rosale – näiteks teadmise eest, et sibulad säilivad kõige paremini vanadest ajalehtedest valmistatud korvis.

Kategooria “Suuga teen ma suure linna” alla liigitus igasugune kirjanduslik omalooming. Parimaks hinnati Räpina ÜG õpilase Deiny Raudsepa muinasjutt “Tuulelohe”, kuid tunnustamist olid väärt kõik noored luuletajad.

Kategooria “Kuldsed käed” oli esitatud tööde poolest arvukaim. Film, pliiatsijoonistused, maalid, pildiraam, ehted, lilleseade, albumid, karbid,  laud, kingikausid, pillimäng… Esikoha ja ka publiku preemia pälvis Algis Pauljukaitis (taas Ellerist), kes esitas süntesaatoril omaloodud muusikat. Kuid imetlemist väärt olid ka Räpina ÜG noormehe Maksim Rjurikovi kohalikust kadakast valmistatud laud (vähemalt viis korda üle lihvitud, silmale ilus ja väga korrektne-puhas töö) ning 2mg õpilase Jürgen Kivimäe rahvuslike triibukangastega kaetud albumid ja karbid. 2tp õpilase Mona-Anari Kägra töö “Kevade ootus” ühendas endas reljeefmaali ja kõrvarõngad ning mõjus tõeliselt reipalt ja kevadiselt. Mairold Mänd (2mp) võlus oma esitlusoskusega (pliiatsijoonistus), Gerli Käro (3fp) sõbrapäevaseade oma päevakohasuse ja värskusega.

Mitmekülgsuse eest otsustas žürii tunnustada Marika Mältonit (1mg), kellel oli ette näidata nii toredaid linikuid, joonistusi, ehteid kui luuletus “Jäätunud pisarad”.

Tegemist oli toreda ja südamliku üritusega. Loodetavasti õnnestub järgmisel aastal liivimaalastel sobilikum aeg kokku leppida ning vahva ettevõtmine ei ole hääbumisele määratud!

Täiendav informatsioon osavõtutingimuste manust!

Attachments:
Download this file (OMALOOMINGUÕHTU lisainfo.doc)OMALOOMINGUÕHTU lisainfo.doc 29 Kb 01/10/13 16:00