Tulekul maastikuehitajate, floristide ja aednike kutsevõistlused

Maikuus on aianduskoolis toimumas mitmeid kutsevõistlusi, kuhu ootame pealtvaatajaid ja kaasaelajaid.

Maastikuehitajate kutsevõistlus Noor Meister 17.-18. mail

Maastikuehitajate Noor Meister selgitatakse välja kahepäevase võistluse tulemusel. Võistlustöö sisuks on jooniste alusel etteantud alale haljasala rajamine, valmistades ette ja kasutades mitmesuguseid materjale, nagu taimed, muld, kivid, puit jms.

Võistlus toimub 17.-18. mail aianduskooli maastikuhallis (Aianduse 6/1, Räpina).

Floristide kutsevõistlus Noor Meister 17.-18. mail

Paralleelselt maastikuehitajate kutsevõistlusega on toimumas ka floristide kutsevõistlus.

Kahe päeva jooksul tuleb võistlejatel valmistada kolm võistlustööd:
1. Radiaalsete varte asetusega, avatud vormiga dekoratiivne kimp – aega 2h.
2. Plastvahust pärjaalusel dekoratiivne lillepärg – aega 2h
3. Istutusseade etteantud anumasse – aega 2h.

Floristide võistlus toimub aianduskooli fuajees (Aianduse 6, Räpina).

Aedniku päev 24. mail

Aednikuks õppijad panevad oma teadmised ja oskused proovile 24. mail aedniku päeva raames toimuval kutsevõitlusel. Kõik huvilised on oodatud võistlust jälgima. Pealtvaatajatel on võimalus aedniku ametiga tutvust teha samal päeval toimuvas aianduse töötoas. Töötuppa registreerimine kuni 5. maini!

Aednike võistlusele saab kaasa elada aianduskoolis 24. mail kl 9-12.

Täiendav info: aianduse juhtõpetaja Sigrid Kirotar sigrid.kirotar@aianduskool.ee

Teade avaldatud: 19.04.2023