Kutsekoolide suvepäevad 2012

1.06-3.06.2012 toimusid Valgamaal Annimatsi kämpingus Eesti kutseõppeasutuste IX suvepäevad.

Suvepäevade traditsioon sai alguse üheksa aastat tagasi Jõhvi Ametikoolist ja esialgu oli järgmise kokkusaamise läbiviijaks suvepäevad võitnud kool. 2009.aaastal muudeti seda korda ja suvepäevade korraldamist enam ei seotud võiduga.

Suvepäevade kavas on mitmed spordivõistlused (sageli ebatraditsioonilised), oma fantaasiat saab näidata erinevaid loovusülesandeid lahendades ja ajusid ragistada viktoriiniküsimustele vastuseid otsides.

Peaaegu esimene koht tänavustelt kutsekoolide suvepäevadelt , mis viimasel hetkel üllatuslikult siiski 2. kohaks formeerus, on igatahes uhke tulemus. Möödunud aastal saavutas Räpina 1. koha. Ükski kool ei ole suvepäevade ajaloos seni niisuguse tembuga hakkama saanud. Aitäh Martin Sakile, kes meeskonna nii hästi komplekteeris ja aitäh Martin Kivirannale, mõlema aasta meeskonna kaptenile! (Martin Kivirand oli ka ainus, kes räpinlastest mõlemal aastal osales).

Ja otse loomulikult aitäh mõlema aasta fantastilistele meeskondadele!

Kõige olulisem ongi see, et mõlemal aastal toimisid meeskonnad. Selliseid asju ei saa võita, kui kambas on ülearu suure egoga “staarid”. Igaüks peab tunnetama oma tugevaid külgi ja samas olema suuteline tunnustama kaaslase tugevusi. Tugevuseks on ka oskus anda endast parim meeskonna “lihtliikmena”. Meeskonna tugevuseks on ka oskus tunnustada vastaseid, kui nad midagi tõesti hästi teevad.

Räpina AK-i esindasid tänavustel suvepäevadel järgmised õpilasesinduse liikmed:
Kadri Kirch
Kadri Kuusk
Elen Kurvits
Merilin Mäeots
Robert Korol
Kristjan Freirik
Martin Kivirand
Kaspar Tulp

Õpilasi juhendasid-toetasid Svetlana Tund ja Ulvi Mustmaa.

Kõige eredamad emotsioonid tänavustelt suvepäevadelt: Kristjani löödud värav jalgpallis, Kaspari uskumatu osavus limbos ja lõputu lõdisemine (tegemist PIDI olema looduse anomaaliaga – see, mis taevast pidevalt alla tuli, oleks ilmselgelt pidanud olema tahkes olekus!).