Jõulunäitus botaanikaaias

Tartu Ülikooli botaanikaaias avatakse 5. detsembril 2021 pärgade jõulunäitus „Teine ring“. Räpina Aianduskooli ja Tartu Rahvaülikooli endised ja praegused floristid kasutavad pärgade valmistamisel nii taaskasutatud kui ka värskelt lõigatud taimmaterjali. 
 
„Pärg on oma olemuselt ring, millel ei ole algust ega lõppu – järelikult kõiksus. Pärjad sobivad kaunistama väga erinevaid sündmusi ja tähtpäevi juba aegade hämarusest – sünnist surmani. Hetkel oleme jõudmas jõuluaega ja pärja sümboolsus on igati päevakohane. Igapäevases floristikas on pärg sobilik kaunistuslik element tänu lihtsale vormile ja tihti kasutatakse pärga ruumikujunduses just ajatu tähenduse tõttu,“ ütleb näituse koostaja Leili Alaoja-Rein.
 
Näituse eesmärk on näidata erinevaid pärgade tegemise tehnikaid ja erinevate materjalide kasutamist. Oluline on taaskasutatavate materjalide laia kasutusala tutvustamine traditsiooniliste materjalide asemel või samaaegselt.
Näitus „Teine ring“ valmis kolme asutuse – Tartu Ülikooli botaanikaaed, Räpina Aianduskool ja Tartu Rahvaülikool – koostöös. Näitust saab 5. jaanuarini 2022 külastada botaanikaaia piletiga.
Näituse koostasid Leili Alaoja-Rein ja tema õpilased.
 
Info TÜ botaanikaaia FB lehelt.