Märts

 

Kuu on jõudnud kevadesse, aga ilm varieerub mõnusatest päikselistest päevadest kuni vileda tuule ja laussajuni… ja sadada võib kõike : vihma ,lörtsi , lund… ; õnneks päike teeb  olemise palju rõõmsamaks ning lumigi on jõudsalt sulanud ning sibullilled oma nina uudishimulikult mullast välja pistnud. 

Juba on paras aeg lõigata nende puude-põõsaste oksi, kellel pole kevadel tugevat mahlavoolu ning kes õitsevad suvel. Kased-vahtrad-viinapuud ja kõik kevadel õieehtes olevad põõsad jätame praegu puutumata ning kärbime neid vajadusel suvel. 

Pargilindudel on  kevad südames-varesed kisklevad territooriumi pärast ja ehitavad uusi pesasid ning remondivad vanu, kirjurähn trummeldab  vastu kõva saareoksa , tihased ripsutavad tiiba…kohal on põldlõokesed, kuldnokad, luiged ja riburadapidi saabuvad ka teised rändlinnud. 

Kasvuhoonest võib osta veel priimulaid ja alpikanne, aga peagi ka võõrasemasid ning sarvkannikesi, kes kosuvad päev-päevalt järjest tugevamaks. 

Pargis on mõnus jalutada ,teed on juba peaaegu jäävabad  ning kui veab, siis näeb ka mõnda lindu või oravat tegutsemas , kuulmisele on igatahes erinevate lindude laul kindlustatud  🙂

Päikest!

 

pargiaednik Ille