Septembrikuus…

…kõik küll pole uus, aga uhiuus kooliaasta on alanud ka meie koolis ja ilusate ilmadega said õpilased juba esimeste koolinädalatega edukalt hakkama ja on nüüd paljud ka praktikaga ühele poole saamas.

Rosaariumis ja roosikaarel  ning pargirooside kollektsioonis võib imetleda roosiõite  ilu ja osadel sortidel ka lõhna 🙂 

Roosikaare kõrval on juba õitsemas sügislilled ja neid on sel aastal palju 🙂

Istutusaladel on võimsalt õites erinevad hortensiasordid. Kooolimajaesisel peenral jätkavad õitsemist kimalaste ja liblikate lemmikud budleiad ning paljudel aladel on veel imelisi siilikübaraid, päevakübaraid ning sadu teisi püsikuid ning suvikuid, kes putukaid ligi meelitavad. 

Sel aastal on viljunud punaselehine pöögisort Vaigla kollektsioonis ja nõiapuu koolimaja ees ning hondo magnoolialgi on viljad küljes! Ning koolimajaesisel peenral kasvaval korea kukerpuul on sel aastal samuti erakordselt hea vilja-aasta.

Lillekollektsioonis on aeg imetleda nii suvelillede kui püsikute õieküllust!

Kasvuhoones ja aias on müügiks pakkuda veel palju võrratuid püsikuid, kellest osa õitsevad, teised omavad dekoratiivseid lehti  ning leiaksid meelsasti päriskodu kellegi peenras…

Pargis on mõnus jalutada, olgu ilm päikseline, vihmane või tuuline . Mõned linnudki on veel aktiivselt tegutsemas, oravad talvevarusid korjamas…

Päikest!

 

pargiaednik Ille