Euroopa parimad aednikud õpivad Räpina Aianduskoolis

Foto: Pedro Martins

30.- 31. mail toimus Räpina Aianduskoolis kutseõppuritele mõeldud rahvusvaheline võistlus HortOlympics, mille käigus selgitati välja Euroopa parimad aednikud. Võistlusel osales 18 kaheliikmelist võistkonda 15-st Euroopa riigist. Eestit esindasid kaks võistkonda Räpina Aianduskoolist ning üks võistkond Luua Metsanduskoolist. Võistlejatel tuli demonstreerida oskusi kahekümnel erineval võistlusalal – tuli tunda taimi, seemneid ja vilju, trimmerdada, istutada taimi, külvata seemneid, pikeerida, pookida, lõigata toataimede pistikuid, selga panna taimekaitsetöötaja riietust, kokku panna niisutussüsteem, arvutada konteinerite mahtu ja väetiste koguseid, määrata taimede kahjustajaid ning arvutada vajalike preparaatide kogust, määrata viljade kaalu, ehitada putukahotelli, programmeerida robotit, mõõta aianööri, kerida nii aianööri kui ka trimmeri jõhvi, määrata toorsalati koostisosi, määrata etteantud puu kõrgust, tüve ümbermõõtu ja vanust. Kohtunikena olid lisaks aianduskooli õpetajatele veel töös head kolleegid ja koostööpartnerid Eesti Maaülikoolist, Tallinna Botaanikaaiast, OÜ-st Aiasõber, Kanepi Aiandist, Valgeanso Talust, Kopli Ametikoolist, Tallinna Loomaaiast, Baltic Agrost, TamiAutomaticsist.

Samaaegselt toimus ka kutsevõistlus Noor Meister, mille käigus selgitati välja Eesti parimad noored aednikud.

Võistluse võitsid Räpina Aianduskooli õpilased Paula Lenk ja Kaisa Valk, teise koha saavutasid Räpina Aianduskooli õpilased Jegor Dejev ja Jaano Oras. Kolmanda koha pälvis Slovakia võistkond (Dominika Janekova ja Peter Morvay).

Võistluse korraldamist ja läbiviimist toetasid Eesti Maaeluministeerium, SA Innove, Click & Grow, TamiAutomatics, Seedri Puukool, Matogard, Reginett, AranFarming, GreenTOP, Tamme Talu, kodu- ja aianduskeskus Gardest, Sagro, Värska Vesi, Seston Seemned, Kanepi Aiand, Baltic Agro, Valgeanso Talu ning MTÜ EUROPEA Eesti Keskus.

Täpsemat infot võisluse, võistlusalade, tulemuste ning võistlejate kohta on võimalik leida HortOlympics’i ametlikult kodulehelt.

Räpina Aianduskool tänab kõiki, kes aitasid kaasa võistluse edukale toimumisele ning soovib palju õnne kõigile võitjatele!