Piret Bergmanni maaliseeria “Eluring” Jõe õpilaskodus

Jõe õpilaskodusse on jõudnud aianduskooli kunstikonkursi võidutöö „Eluring”. Tegemist on maaliseeriaga, mis kujutab läbi kolme korruse taimede elutsüklit. Akrüülvärvitehnikas maalitud 200×160 cm suurused taiesed on loodud autorikäekirjas ning peegeldavad kunstnik Pusa (Piret Bregmann) oma maailma. Rõõmsavärvilised maalid lisavad õpilaskodu ühisköökidesse emotsionaalse elemendi ning on täis avastamist väärivaid detaile. Kolmest maalist koosnev „Eluring“ moodustab mõttelise terviku – taimede kasvamine algab esimeselt korruselt juurtest ning lõppeb kolmandal korrusel vilja kandmisega.

Kunstiteose tellimine kuulus Jõe õpilaskodu renoveerimisprojekti. Vastavalt 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusele tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt ühe protsendi eest soetada kunstiteoseid.

Teade avaldatud 19.10.2022