Aiasaaduste mahesäilitus ja -töötlus

Pildi allikas: pixabay.com

Koht ja aeg: Räpina Aianduskool, Aianduse 6, Räpina
Aeg: 14.08. – 04.09.2021 Koolituspäevad: L – P 14.08. – 15.08. Esimene õppepäev algab kell 11.30, teine kell 9.00. 
Maht: 24 ak tundi, millest 16 on kontakttunnid ja 8 tundi iseseisev töö.
Hind: 75 €, tasumine ettemaksuarve alusel.
Juhendaja: Toivo Niiberg

Sihtgrupp:
• Aia ja põllumaad omavad talunikud, väikeettevõtjad ja ettevõtete töötajad, kellel on vajadus oma aiasaaduste mahesäilitamiseks-töötlemiseks.
• Hobiaednikud.

Kursuse läbinu
• Omandab mahesäilituse baasalused.
• Teostab õigeid mahetöötlemise võtteid kasutades aiavilja säilitamisvalmiduse.

Õppe sisu:
Auditoorses õppes käsitletavad teemad:
1. Aiasaaduste värskelt säilitamise põhimõtted ja võimalused. Maakeldrid ja moodsad hoidlad. Taimetoitlus – plussid ja miinused. Toorsalatid ja nende valmistamise reeglid. Naturaalsed mahlad. Toorhoidised.
2. Ülevaade aiasaaduste hapendamisest, sügavkülmutamisest ja kuivatamisest.
Iseseisev töö:
1. Praktiline töö vastavalt juhendile.

Õpingute lõpetamise eelduseks on  100% osalemine õppetegevuses ja korrektse iseseisva töö tähtaegne esitamine. Hindamine on mitteeristav: arvestatud, mittearvestatud. Positiivse tulemuse korral väljastatakse õppijale tunnistus, õpiväljundite mittesaavutamise korral tõend.

Räpina Aianduskool on Eesti Töötukassa koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiate töötukassa lehelt.

Lisateave: Majutuse võimalus lisatasu eest (10€/öö) kooli õpilaskodus, Nooruse 2, Räpina. Majutuskoha broneerib soovija ise tel.; 5333 3554, tööpäevadel: E-N kell 9.00 – 19.00 ja R kell 8.00 – 17.00. Broneerimisel öelda kursuse nimetus, millel osalete.

Kursusel osaleja isikuandmete kogumise aluseks on haridus- ja teadusministri määrused 18.09.2013.nr.33 ja 19.06.2015 nr.27. Kursusel osalemise avalduse esitamisega (nii veebivormi kui ka suuliselt kohapeal, telefoni ja e-posti teel) kinnitate, et lubate enda andmeid, mis on käesoleva kursuse käigus kogutud, edastada Haridusministeeriumile statistika tegemiseks ja kasutada tagasisideküsitluste läbiviimiseks.

NB! Alloleva registreerimisvormi täitmise ja edastamisega kinnitate, et olete tutvunud täienduskoolituse õppekorraldusega 
https://www.aianduskool.ee/taienduskoolitus/taiend-oppekorraldus/ 

Kursusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud. Registreerimine kursusele lõpetatakse 3 tööpäeva enne koolituse algust või õppegrupi täitumisel. Lisainfo tel: 796 1549; 5346 1209 või koolitus@aianduskool.ee
Grupi mittetäitumisel on Räpina Aianduskoolil õiguse kursuse algust edasi lükata.
Registreerumine lõppenud.
Registreerumisvormi edastamine ei garanteeri kohta õppegrupis. Kursusehuviliste nimekirja lisamise alus on korrektselt täidetud registreerimisvorm. Koolitusjuht võtab teiega enne kursuse algust veel ühendust. Koha õppegrupis tagab ettemaksuarve tasumine.