Aianduskooli õpilased esindavad Eestit kutsemeistrivõistlusel EuroSkills

1. – 3. detsembrini  toimuvad Rootsis Göteborgis üle-euroopalised kutsemeistrivõistlused EuroSkills, millel osaleb 450 noort ligi 30 Euroopa riigist, sealhulgas Eestist. Eestit esindab 14-liikmeline noorte meistrite võistkond, kuhu kuuluvad ka Räpina Aianduskooli õpilased – florist Brigitta Allemann ning maastikuehitajad Erik Rüütel ja Mairold Mänd.

Mis ootab Brigittat ees EuroSkills’il ja kuidas ta nendeks väljakutseteks valmistub? Milliseid omadusi ja oskusi eeldab floristi amet? Milleks tuleks Brigitta arvates õppida lilleseadmist? Mis on floristikas praegu moes? ??
Nendel teemadel arutlevad Brigitta ja tema juhendajad, Räpina Aianduskooli floristikaõpetajad Indrek Kaeli ja Marek Jakobi siin.

Mis meeldib Mairoldile ja Erikule oma ameti juures? Milline on maastikuehitaja amet? Kuidas näevad välja võistlused maastikuehituses? ???
Nendel teemadel jutustavad Erik ja Mairold ning nende juhendajad kutsemeistrivõistluste rahvusvaheline ekspert Raili Laas ja Räpina Aianduskooli maastikuehituse kutseõpetaja Priit Trahv siin.