Aasta Õpilane on Mairold Mänd. Õnnitleme!

Mairold, kui vana Sa oled?
Olen 18-aastane maastikuehituse eriala kolmanda kursuse õpilane.

Kuidas sattus üks Mulgimaa mees Räpna aianduskooli?
Olen tõesti pärit Mulgimaa pealinnast Viljandist. Mõte tulla Räpinasse maastikuehitust õppima oli juba umbes 2 aastat varem. Kuid kui käisin avatud uste päeval, kadus see mõte natukeseks mu peast 🙂 – nimelt tundus Räpina sel hetkel minu jaoks õõvastavalt vaikne ja igav koht. Aga olles juba kolmandat aastat õppimas siin, ei kahetse ma oma otsust. Elu nii koolis kui ka kooliväliselt on väikse koha kohta põnev. Palju üritusi ning võistlusi, kus osalevad õpilastega koos ka õpetajad. Võimalusi on palju, üks eriline võimalus avanes mul sellel sügisel – olen nüüd ka seltskonnatantsu õpetaja aianduskoolis.

Ja eriala, mida Sa selle kohta kostad?
Erialaga olen väga rahul ning tean juba ka täpselt, mis tööd peale kooli teha tahaksin. Tore on see, et sügisel lähen praktikale Saksamaale Padeborni. Pärast seda loodan pääseda EuroSkillsile—noh ja miks mitte unistada ka WorldSkillsist… Aga kui lihtsalt realist olla, siis on plaanis töötada ikka maastikuehituse firmas ning oma oskusi edasi arendada.
Üldkokkuvõttes on õpetajad, õpilased, töötajad ja muidugi kool ise super. Siit koolist saab kogemuste pagasi päris kopsaka. Seega soovitan ja kutsun kõiki noori, kel huvi meie kooli poolt pakutavate erialade vastu, tulla õppima ja tutvuma Räpina eluga.
ULVI MUSTMAA, arenguosakonna juhataja
Mairold Screen Shot

Väljavõte Aasta õpilase kandidaadi Mairold Mänd enesetutvustusest:
Olen noor inimene, keda huvitavad igasugused maailma asjad.
Saavutused
2011 Räpina linna teatejooks, 2. koht
2011 kursustevaheline jalgpall 2. koht
2012 kursustevaheline jalgpall 1. koht
2013 omaloomingu konkursil “Kuldsuu” auhind
2013 Luua Metsanduskooli kutsevõistlustel maastikuehituses 2. koht
2013 Räpina linna teatejooks 1. koht
2013 Balti spartakiaad, võrkpallis 1. koht, üldkokkuvõttes 2. koht
2013 Maastikuehituse kutsevõistlusel 2.-3. koht, aianduskooli arvestuses 1. koht
2014 osalen kutsevõistlustel “Noor Meister 2014
Osalenud mälumängudel, ka Põlvamaa võistlustel koos RAKi õpetajatega;
Osalenud Balti spartakiaadi korraldusmeeskonnas, tõlk;
Aianduskooli seltskonnatantsu ringi juhendaja;
Esindanud kooli Haridusmessil 2012 ja 2013, Maamessil 2013;
Osalenud UNICEFi koolitustel, Soomes haridusreformi-teemalisel koolitusel ning 2013 suvel Madridis tööhõive-alasel noorteseminaril.

Hobid:
Pillimäng (kitarr), laevamudelism, joonistamine, kokkamine (jah, just nii!), sport (ujumine, suusatamine, saalihoki, rattasport),  peotants, reisimine,  ürituste korraldamine (Viljandimaal olen seda teinud 3 aastat!), ning muidugi ehitus nii endale kui teistele.