Aasta 2020 tegijad ja tegu

Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel jagati tunnustust aianduskooli 2020. aasta tegijatele ja tegudele.

Räpina Aianduskooli elutööpreemia laureaadiks kuulutati kauaaegne täienduskoolituste metoodik Eda Gross.

Aasta 2020 töötaja on puukooli aednik ja agronoom Maiken Meensalu. Maikenit iseloomustatakse kui süsteemset ning asjatundlikku praktikajuhendajat. Tuuakse välja tema suurt kogemuste pagasit, mida ta õpilastele praktika käigus jagab. Kolleegid hindavad Maikeni  rõõmsameelsust ja lõppematuna näivat tööindu.

Aasta 2020 õpilaseks valiti Kaidi Keir Kukk, kes õpib korraga nii floristi kui aedniku eriala. Õppijana on Kaidi pühendunud, vastutustundlik ja väga osavõtlik. Õppetööga paralleelselt tegeleb Kaidi juba omandatud teadmiste rakendamisega (nt lillekasvatus), omab selget visiooni tuleviku osas ja on seega tõestanud oma konkurentsivõimekust erialadel, mida ta on omandamas. Lisaks on Kaidi alati toeks oma kursusekaaslastele ja on nii suureks eeskujuks ja inspiratsiooniks meile kõigile.

Aasta 2020 tegu – aianduskool Terevisioonis. Alates 2020. aasta aprillikuust on aianduskool saanud tähelepanu ETV saate Terevisoon kaudu, kus aiandusalaseid näpunäiteid jagasid õpetajad Liisi Kont, Marek Jakobi, Urmas Roht ja Anu Käär. Infospetsialist Meelike Kruusamäe sõlmis kokkulepped Terevisiooni toimetusega, pildi ja heli edastamise eest hoolitsesid Peeter Huuse ja Aleksei Raud.

Aasta 2020 koostööpartner on ASB GreenWorld Eesti OÜ, kes vääriks seda tiitlit igal aastal, sest on juba aastaid olnud aianduskooli õppemajandi sponsoriks, varustades meid kvaliteetse kasvuturbaga.

Teade avaldatud 19.02.2021